in ,

Pojawiła się koszmarna plaga. Są małe, włochate i niezwykle niebezpieczne – dramat mieszkańców Wirginii

Mieszkańcy pewnego stanu przeżywają prawdziwy koszmar. Informacje, które pojawiły się w mediach, napawają lękiem. To już plaga – małe, włochate stworzenia, które są wyjątkowo niebezpieczne, wywróciły życie mieszkańców do góry nogami. O czym mowa?

Choć wyglądają dość zabawnie i uroczo, lepiej nie mieć do czynienia z tymi stworzeniami – przekonało się o tym już wiele osób. Z plagą Megalopyge opercularis nie ma żartów.

W stanie Wirginia w Stanach Zjednoczonych pojawiły się niepozorne gąsienice. Szybko okazało się jednak, że są trujące. Eksperci nie mają już żadnych wątpliwości. Ludzie muszą trzymać rękę na pulsie.

Plaga niebezpiecznych gąsienic

Czym tak naprawdę są Megalopyge opercularis?

Megalopyge opercularis to niewielkie, włochate gąsienice, które sprawiają, że życie ludzi zamienia się w prawdziwe piekło. Mają one jadowite kolce, którymi pokryte są ciała larw. Mieszkańcy Wirginii mają dość.

Kontakt z larwą może spowodować swędzącą wysypkę, a nawet wymioty, biegunkę i bolesny obrzęk węzłów chłonnych. Jeśli gąsienica nas ukąsiła, musimy dokładnie przemyć miejsce ukąszenia wodą z mydłem i powoli usuwać trujące włoski. Niestety, często wiąże się to z wizytą u lekarza.

Jak podaje portal menway.interia.pl, gąsienice te nie mają w naturze atakowania ludzi, jednak bliskie spotkanie z nimi może zakończyć się prawdziwym dramatem. Pewna kobieta po zetknięciu się z trującymi gąsienicami, natychmiast trafiła do szpitala. Minęło wiele dni, zanim doszła do siebie.

„To było niczym wbity w ciało rozpalony nóż” – powiedziała w rozmowie z CNN ukąszona kobieta. Nie zauważyła larwy na tylnym siedzeniu swojego auta. Nie ma wątpliwości co do tego, że drugi raz wolałby się się nie spotkać z trującą gąsienicą. Wiąże się to z bólem nie do opisania.

Władze są zdania, że pomimo wielu przypadków ukąszeń, sytuacja jest jeszcze pod kontrolą.

źródło: pikio.pl, menway.interia.pl