in

10 zaskakujących właściwości zdrowotnych piwa – Numer #5 jest bardzo ważny dla naszego organizmu!

Piwo jest najstarszym i najbardziej popularnym napojem na świecie, zaraz obok wody czy herbaty. Większość osób uważa, że picie piwa nie jest korzystne dla zdrowia – i to fakt… jeśli spożywamy je w nadmiarze.

Nadmierne spożywanie może negatywnie wpłynąć na nasze ciało i umysł, a także mieć ogromny wpływ na wszystkie narządy organizmu, zwłaszcza na mózg czy wątrobę. Ale czy wiesz, że spożycie jednego piwa dziennie, może być tak naprawdę korzystne dla Twojego zdrowia? Piwo posiada większe ilości witaminy B i białka niż wino, i zbliżone do niego ilości przeciwutleniaczy.

Piwo jest bogate w flawonoidy, które są silnymi antyoksydantami, jak również sole mineralne, które są istotne dla różnych procesów metabolicznych. Jeśli jest spożywane w umiarkowany sposób, może pozytywnie wpłynąć na zdrowie.

Oto 10 dobrych powodów, dla których należy pić „jedno” piwo dziennie:
1. Piwo może obniżyć zły cholesterol, gdyż zawiera błonnik, który skutecznie obniża poziom cholesterolu LDL.
2. Piwo, skutecznie zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi.
3. Piwo wspiera zdrowie nerek. Jedna butelka tego napoju na dobę, zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych o 40%.

4. Piwo wzmacnia kości, ponieważ wysoka zawartość krzemu prowadzi do wyższej gęstości kości.
5. Piwo wzmacnia poziom witaminy B, ponieważ jest bogatym źródłem kilku witamin z grupy B (B1, B2, B6 i B12). Eksperci twierdzą również, że ludzie, którzy piją piwo mają 30 procent wyższy poziom witaminy B6 niż ich odpowiednicy, a podwójny większy poziom od osób pijących wino.

6. Piwo znacznie obniża ryzyko zawału serca – Naukowcy wykazali, że piwosze mają od 40 do 60 procent obniżone ryzyko wystąpienia zawału serca w porównaniu do osób nie pijących piwa.
7. Piwo zawiera laktoflawinę i kwas nikotynowy, który pomoże Ci zasnąć.
8. Piwo wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Piwosze mają obniżone ryzyko choroby Alzheimera czy demencji.
9. Piwo zapewni Twojej skórze zdrowie, czyniąc ją młodą i gładką. Jego witaminy mają korzystny wpływ na pigmentację i regenerują skórę.
10. Piwo pomaga walczyć ze stresem. Wyniki badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Montrealu wykazały, że spożywanie dwóch szklanek piwa dziennie redukuje stres związany z pracą lub lękami.

Źródło:healthyfoodhouse.com