in

Znaleźli chorego pitbulla wędrującego po ulicy. Byli w szoku, widząc z czym chodził na szyi…

Nigdy nie zrozumiem, dlaczego rasy psy pit bull, dostają tyle negatywnej uwagi. Nawet spacerując z nimi na smyczy i w kagańcu, ludzie na jego widok odsuwają się panicznie bojąc.

Mówi się o nich, że to psy stworzone do walki, bardzo agresywne i niebezpieczne… Ale prawda jest zupełnie inna, tak naprawdę to sympatyczne i kochające psy. Niestety coraz więcej ludzi nadużywa tych niewinnych stworzeń. Podczas gdy istnieją źli ludzie na tym świecie, na szczęście nie brakuje też tych niesamowitych, którzy zajmują się ratunkiem niewinnych zwierzaków. Potrzebujemy zdecydowanie więcej takich ludzi!

Roxanne to piękny pies rasy pit bull, ale niestety ktoś nie dostrzegł jej piękna, porzucając i zostawiając ją na pastwę losu w strasznych warunkach. Została znaleziona podczas wędrówki po ulicach z 3 kilogramowym łańcuchem na szyi!
roxannepitbull1x

Nie było do końca jasne, jak długo chodziła z tym łańcuchem, ale to spowodowało poważny obrzęk na jej szyi. Ratownicy wiedzieli, że muszą działać szybko.
roxannepitbull2x

Łańcuch był tak długo, że został częściowo osadzony w jej szyi. By go przeciąć, ratownicy musieli użyć nożyc do cięcia prętów.
roxannepitbull3x
Łańcuch pociął 95 procent szyi Roxanne, co oznaczało, że lekarze musieli w tempie natychmiastowym wykonać zabieg.
roxannepitbull5x
Kilka tygodni później Roxanne wygląda jak zupełnie inny pies! Jej opuchlizna na szyi znika, blizna się goi, a ona staje się szczęśliwym jedno-letnim szczeniakiem. Spójrz tylko na ten uśmiech! On mówi wszystko za siebie!
roxannepitbull6x

Źródło Zdjęć:Facebook / RescueDogsRockNyc