in

Mamę budzi dziwne zachowanie pit bulla – po chwili orientuje się, że chodzi o jej syna.

Pitbulle jako rasa mają opinię psów agresywnych, upartych i trudnych do ułożenia. Nie ulega wątpliwości, że są to psy silne i prowadzone nieumiejętnie lub celowo wychowane na agresywne, potrafią być niebezpieczne.

Jednak wychowywane w stabilnym środowisku, nie narażone na sytuacje stresowe, kochane i otoczone czułością są to psy bardzo łagodne, przyjazne i oddane.

Rodzina Danielsów posiada dwa psy rasy pit bull. Z jednym dzieci są dawno oswojone, bo jest u nich kilka lat, drugi został niedawno adoptowany.

Ember bardzo dobrze przystosowała się do rodziny. Szczególną więź nawiązała z jednym z dzieci Danielsów, Treyem.

Pewnego ranka Ember weszła do sypialni mamy, Tracy Daniels. Chodziła niespokojna, kręciła się w kółko i nie chciała wyjść i pozwolić jeszcze się zdrzemnąć zaspanej Tracy.
 
Starała się za wszelką cenę ją obudzić i skłonić do wstania z łóżka. W końcu zachowanie Ember rozbudziło Tracy, wstała i podreptała za nią do łazienki, gdzie wyraźnie Ember ją prowadziła.

Tracy stanęła jak wryta, zamarła na dwie sekundy, po czym rzuciła się na ratunek synkowi.
 
Trey leżał przewieszony przez bok wanny i uderzał całym ciałem o wannę i płytki w napadzie padaczkowym. Tracy wyciągnęła syna, by nie uderzał się o twarde powierzchnie i wezwała pomoc. Pogotowie zabrało Treya do szpitala.
 

 
Gdyby nie Ember nie wiadomo jak ten atak by się zakończył. Tracy jest niewymownie wdzięczna Ember za reakcję i pomoc jej synkowi.
 
Trzeba przyznać, że Ember wykazała się ogromną empatią, lojalnością i intuicją. Dobrze wiedziała, że dzieje się coś niepokojącego i pomoc jest konieczna.
 


 
Podziel się jeśli także uważasz, że to nie rasa, ale człowiek wychowujący zwierzę jest odpowiedzialny w głównej mierze, za ukształtowanie jego charakteru.