in

Zostawiła swoje niemowlę sam na sam z tym psem „zabójcą”. To co się wtedy stało, szokuje każdego!

Dla większości ludzi Pitbulle to agresywne i niebezpieczne psy. Podświadomie wydaje im się, że z uwagi na ich wygląd i charakter w każdym możliwym momencie mogą ich zaatakować. Wielu z nich chce kupić swoim dzieciom psa, żeby dorastało w towarzystwie najlepszego przyjaciela, ale bezwzględnie nie chcą mieć w domu „mordercy”.

Jedna z mam myśli całkiem inaczej. Dla niej ta „maszyna do zabijania” to bardzo miły i łagodny piesek. Co więcej…bez obaw zostawia go sam na sam ze swoim małym synkiem.

W miłości wszystko jest możliwe. To ona potrafi otwierać ludzkie serca i sprawiać, że zwierzęta stają się łagodne. Należy o tym zawsze pamiętać i dawać pupilom szansę…
Niektórzy ludzie sądzą, że Pitbulle to jedna z najgroźniejszych ras…

Tak na prawdę są łagodne jak baranki.

Sprawdziła to pewna, młoda mama, która nie obawia się zostawaiać Pitbulla o imieniu Akamara ze swoim synkiem Siegmundem.

Kobietę męczą ciągłe zarzuty wobec tej rasy. Zdecydowała się więc napisać pare zdań od siebie w obronie tych psiaków.

Zaczęła od początku.

„W listopadzie 2014 roku na świat przyszedł mój syn Siegmund. W tym samym dniu poznała go Akamara. Wszyscy ostrzegali mnie, że jest to bardzo niebezpieczne i że nie powinnam do tego dopuścić. Ostrzegali mnie, że może dojść do najgorszego. Nasz pupil podszedł do synka i bez zastanowienia przytulił się do niego – mimo, że w przeszłości walczył z innymi psami…”

„Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że pitbulle to kochające, przyjacielskie i rodzinne psy. Wystarczy je tylko dobrze wychować. Poprzez swój silny instynkt obronny są najlepszymi obrońcami…zwłaszcza dla dzieci. Z tej właśnie przyczyny są idealne jako psy stróżujące i na prawdę da się je kochać.”


„Dlaczego mają opinię mordercy? Bo doprowadzili do tego ludzie, którzy nie potrafią ich wychować, przez co zyskują złą reputację. To oni zmuszają je do walk. Ze względu na ich silne szczęki i agresywny wygląd kojarzą się ludziom z niebezpieczeństwem. Ale to wcale nie robi z nich zabójców…”


„Niezależnie od rasy każdy pies może stać się agresywny. Każdy pies nawet najmniejszy równie dobrze może być mordercą, to zależy od wychowania…Akamara jest doskonałym przykładem na to, że jeśli dajemy psu dużo miłości i bezpieczeństwa to zyskujemy przyjaciela na całe życie.”

„Kiedy psiak trafił do nas miał na ciele wiele ran i był wygłodzony. Po walkach został z wielką traumą. Dzięki naszej cierpliwości i miłości zmienił się o 180 stopni. Jest na prawdę kochany i docenia to, co dla niego zrobiliśmy. Nasz Akamara jest doskonałym przykładem na to, że to właściciel ma ogromny wpływ na zachowanie psa. Przecież tak nie wygląda pies – morderca!”

Źródło: hefty.co