in

Pip i Flip – Duet znany na całym świecie. Zobacz jak żyły kobiety o małych głowach i jak zarabiały.

Na początku XX wieku świat był bezwzględny wobec osób z deformacjami. Byli otwarcie wyśmiewani, zmuszani do występów w cyrku dla rozrywki publiczności. W tym czasie w USA istniał tak popularny duet „Peep and Flip”.

Były to siostry Snow, które różniły się od zwykłych ludzi – miały małe głowy, a ich mózg był słabo rozwinięty.

Jenny i Elvira Snow pochodziły z Gruzji. Różnica wieku wynosiła między nimi 12 lat. Siostry miały rzadką chorobę – małogłowie. Przy tej patologii mózg nie rozwija się, a czaszka się nie powiększa. Im starsi ci ludzie się stawali, tym bardziej manifestowała się ich brzydota. Oprócz niepełnosprawności fizycznej, siostry cierpiały na demencję: zachowywały się jak dzieci.

W cyrku kobiety grały Indian zamieszkujących Półwysep Jukatan. Widzowie z entuzjazmem obserwowali ich głupie zachowanie i wierzyli, że plemienni mieszkańcy właśnie tak się zachowują.

Dziewczyny miały okrutnych i wyrachowanych rodziców. Obie siostry zostały wysłane do cyrku, aby zarabiać na swoim wyglądzie.

Oprócz występów w cyrku, Jenny i Elvira udało się zabłysnąć w kinie, grały rolę w filmie „Dziwacy”. W tym filmie oprócz nich, zagrali także inni ludzie z nieprawidłowościami genetycznymi.
 
Najmłodsza z sióstr żyła krótko, w wieku 21 lat zmarła. Ale najstarsza dożyła 75 lat.