in

Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia – Polacy muszą się z tym pogodzić.

Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat dla Polaków. Musimy pogodzić się z nowymi obowiązkami, jakie zostały na nas nałożone. W wybranych regionach w wyniku dużej liczby zachorowań na koronawirusa są one niezbędne. Jak zmieniły się tam zasady sanitarne?

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że od ponad tygodnia sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest naprawdę poważna. Wymaga to od rządu podjęcia odpowiednich kroków, które pozwolą na jej ustabilizowanie. Z tego powodu wprowadzono strefy w naszym kraju: zieloną, żółtą i czerwoną. Powiaty, które są oznaczone jako czerwone, mają największy przyrost zakażeń koronawirusa, dlatego tam właśnie trzeba było wprowadzić szczególny rygor.

Łukasz Szumowski wypowiedział się na temat obecnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju na antenie radiowej Jedynki w programie „Sygnały Dnia”. Zaapelował on do Polaków o to, aby stosowali się do zaleceń, bo tylko tak możemy spodziewać się poprawy.

Na Twitterze Ministerstwa Zdrowia pojawił się dwie grafiki pokazujące, z jakimi zasadami mamy do czynienia na obecną chwilę. Dotyczą one organizacji wydarzeń sportowych, a także otwarcia kin w poszczególnych powiatach.

Powiaty oznaczone żółtą strefą będą mogły gromadzić tylko 25% widowni, każdego obowiązuje zachowywanie bezpiecznego dystansu społecznego (1,5 metra) oraz zasłanianie ust i nosa. W powiatach, gdzie mowa o czerwonej strefie, wydarzenia sportowe będą się odbywać, ale bez udziału widowni, a poza tym zasady będą takie, jak w żółtej.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Twitter