in

Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o przemieszczanie się w święta wielkanocne.

Ministerstwo Zdrowia postanowiło zaapelować do wszystkich Polaków o to, aby w miarę możliwości nie przemieszczali się w święta wielkanocne. Pandemia koronawirusa wciąż mocno niepokoi i musimy sprawić, aby nie doszło do dalszych wzrostów zakażeń.

To już druga Wielkanoc od czasu wybuchu pandemii. Rok temu każdy miał nadzieję, że w tym roku święta będą wyglądać już inaczej, jednak nic bardziej mylnego – sytuacja z dnia na dzień jest coraz gorsza. Trzecia fala pandemii daje się we znaki i nie pozwala myśleć o rezygnacji z obostrzeń.

Apel Ministerstwa Zdrowia

Od jakiegoś czasu mamy do czynienia z pojawianiem się nowych obostrzeń. Celem jest oczywiście zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wielu Polaków liczyło na to, że święta wielkanocne będą mogli spędzić z rodziną, jednak póki co najważniejsze jest bezpieczeństwo.

W mediach społecznościowych pojawił się krótki komunikat opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia:

„Zrezygnuj z podróży w Święta – bądź odpowiedzialny #ZostańWDomu”.

W ostatnim czasie o świętach wielkanocnych wypowiadał się także Mateusz Morawiecki, który także apelował o to, aby Polacy pozostali na Wielkanoc w swoich domach:

„Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Chcę zaapelować już dzisiaj o to, żebyśmy spędzili je w wąskim gronie, w gronie wyłącznie najbliższej rodziny. To trudny apel, bo to święta, które mają nieść nadzieję, radość, i myślę, że już niedługo potem ta nadzieja, ta radość będzie do Polski wracała na skutek programu szczepień” – mówił.

W ciągu ostatniej doby wykryto 32 874 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarły 653 osoby. Taka liczba zmarłych to drugi najwyższy wynik od początku trwania pandemii w naszym kraju.

Źródło: MZ/ Facebook, Onet, edziecko.pl