in

Pilny apel do wszystkich Polaków. Czarny scenariusz zaczyna się spełniać?

Pojawił się pilny apel Profesora Guta do Polaków. Wirusolog nie pozostawił wątpliwości – czarna wizja o której mówili eksperci zaczyna się spełniać. Jeśli nie zmienimy podejścia, w kraju zrobi się naprawdę niebezpiecznie.

Prof. Gut to wirusolog z Państwowego Zakładu Higieny. Ekspert podczas wywiadu dla portalu WP, pilnie zaapelował do Polaków.

Profesor wypowiedział się na temat dzisiejszych doniesień opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia – 584 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Tak wielkiej liczby zakażeń w ciągu jednego dnia, nie odnotowano przez naprawdę długi czas.

Czy druga fala jest już blisko?

Krzywa zachorowań na COVID-19 niestety zaczyna rosnąć, zamiast dalej spadać.

Wirusolog apeluje, jeśli obywatele nie zmienią swojego postępowania, liczba zakażonych będzie rosnąć w przerażającym tempie, a to doprowadzi do zagrożenia zdrowia i życia wielu osób.

Według niego wzrost liczby zakażeń spowodowany jest lekceważeniem obostrzeń sanitarnych, tj. zachowywanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczek ochronnych.

– Trzeba wymusić przestrzeganie obostrzeń. Wesela, pogrzeby, uroczystości rodzinne oraz imprezy rozrywkowe to pula zakażeń, do których nie powinno dojść. Apeluję szczególnie do młodych osób, aby przestały się wygłupiać – przekazał prof. Włodzimierz Gut w rozmowie z Wirtualną Polską.

Ekspert ostrzega Polaków – ignorowanie obostrzeń może skończyć się tragicznie dla nas wszystkich.

– Mamy trend wzrostowy zachorowań. Jeśli dojdziemy do tysiąca przypadków zakażeń dziennie, oznaczać to będzie, że przegraliśmy – podkreślił wirusolog z Państwowego Zakładu Higieny.

Źródło:Wirtualna Polska