in ,

Pilne: Ministerstwo Zdrowia zaapelowało do Polaków. Tym razem nie chodzi o koronawirusa.

Od kilku miesięcy dostajemy coraz to nowe informacje od ministerstwa zdrowia w sprawie pandemii koronawirusa. Tym razem jednak ministerstwo postanowiło zaapelować do Polaków w nieco innej sprawie, jednak nadal dotyczącej naszego zdrowia i życia.

Ministerstwo zdrowia ma prawie 260 tysięcy obserwujących na Twitterze. Są tam zamieszczane ważne informacje i komunikaty, z którymi każdy od czasu do czasu powinien się zapoznać.

Ministerstwo zdrowia apeluje do Polaków

Miliony Polaków narażają każdego dnia swoje zdrowie przez palenie papierosów. Ministerstwo namawia do rzucenia tego nałogu, zamieszczając infografiki. Ostatnie komunikaty dotyczą również tych, którzy są w grupie ryzyka, jeśli chodzi o zachorowanie na osteoporozę.

Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, co niesie za sobą palenie papierosów i zlekceważenie objawów osteoporozy. Ministerstwo zdrowia apeluje o to, aby Polacy nie lekceważyli zagrożenia i dbali o swoje zdrowie. Komunikat pojawił się w związku z nową akcją Planuję Długie Życie.

Czy wiedzieliście, że wśród najczęstszych chorób, do których prowadzi palenie są m.in. rak płuc, nowotwory czy udar? Wiedzieliście, że na osteoporozę częściej chorują kobiety niż mężczyźni? Szczególnie narażone są osoby w podeszłym wieku lub z chorobami przewlekłymi.

To ważne, aby społeczeństwo miało świadomość istnienia chorób i minimalizowało ryzyko zachorowania.

Zapoznaj się z komunikatem ministerstwa zdrowia i podziel się nim z innymi – niech każdy dba o swoje zdrowie, aby żyć jak najdłużej!

Źródło: Twitter.com