in

Jak skutecznie pozbyć się bólu pleców i rwy kulszowej? Wystarczy piłka tenisowa i kilka ćwiczeń.

Ból pleców i kręgosłupa to problem, z którym zmaga się większość społeczeństwa.

Rwa kulszowa jest również częstym problemem związanym z bólem, spowodowanym problemami z nerwem kulszowym, dużym nerwem, który biegnie od dolnej części pleców w dół każdej z naszych nóg. Kiedy doświadczamy bólu pleców, większość z nas sięga po leki bez recepty lub poduszki ortopedyczne, ale istnieje sposób, który może przynieść ulgę osobom cierpiącym na ból pleców – i jest to coś, co możesz zrobić w zaciszu własnego domu.

Eksperci twierdzą, że ból pleców jest często spowodowany brakiem aktywności fizycznej, otyłością i złą postawą. Ochłodzenie dotkniętego obszaru jest jednym ze sposobów łagodzenia bólu, a także zabiegi akupunktury i chiropraktyka.

Ćwiczenia rozciągające nerwy kulszowe mogą przynieść także ogromne korzyści. Zobacz kilka przykładów w filmie poniżej.

Często ból ustępuje sam, ale możesz pomóc złagodzić ten ból znacznie szybciej za pomocą piłki tenisowej i kilku prostych ćwiczeń.
Leczenie piłką tenisową stało się w dzisiejszych czasach trendem. Ludzie zajmujący się rwą kulszową potwierdzają jej skuteczność. Łączy ona zalety masażu, akupresury i refleksologii.

Umieszczając piłkę tenisową w obszarze dotkniętym chorobą, a następnie naciskając na nią, pomoże rozluźnić mięśnie i złagodzić ból. Jeśli leczysz ból kulszowy, musisz wycelować piłkę w mięsień gruszkowaty, który znajduje się naprawdę blisko nerwu kulszowego, według portalu „Healthy.Shared.”.
 

Na początku możesz odczuwać ból, ale ten proces zapewni Ci wspaniałe rezultaty.
Piłkę wyceluj w bolący punkt, odpręż się i poruszaj piłką swoim ciałem przez 30-60 sekund lub do momentu, aż ból zacznie zanikać. Wyceluj w kolejny bolący punkt. Powinieneś wykonać to ćwiczenie przez 5-10 minut. Zobacz eksperta w akcji na klipie poniżej.

Oto kolejne 7 ćwiczeń z piłką tenisową na ból pleców, szyi, bioder, ramion, kolan, stóp i dłoni.