in

Pijany ksiądz sikał w centrum miasta i pobił policjanta. Znamy szczegóły zajścia, porażające.

Policjanci zatrzymali duchownego, który oddawał mocz w centrum miasta. Gdy chcieli go wylegitymować, ksiądz uderzył jednego z funkcjonariuszy. Sprawa trafi do sądu.

Pijany ksiądz trafił do aresztu

We wtorek w centrum Gryfic w województwie zachodniopomorskim stało się coś szokującego. Policjanci zatrzymali księdza, który sikał na ulicy. Chcieli go wylegitymować, jednak ten uznał, że nie ma takiej opcji.

Pijany duchowny miał powoływać się na wpływy w „partii rządzącej” i ostatecznie uderzył jednego z funkcjonariuszy. Księdza obezwładniono i przewieziono do aresztu.

Zatrzymany ksiądz to Ireneusz P., który jest proboszczem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach. Sprawa trafiła do sądu.

„Do Sądu Rejonowego w Gryficach wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu prokurator zarzucił znieważenie funkcjonariuszy Policji oraz naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich podczas i w związku z wykonywaniem czynności służbowych względem oskarżonego w dniu 12 stycznia 2021 r.” – przekazał redakcji portalu superportal24.pl sędzia Michał Tomala, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Ksiądz może dostać karę grzywny, ograniczenia wolności lub karę do trzech lat więzienia. Sam proboszcz nie zamierzał komentować całego zajścia.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Radio Zet/superportal24