fot. screenshot facebook Ogólnopolska Akcja Społeczna "Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach"
in

Horror na polskiej drodze. Tak jechał kierowca BMW

W rejonie Ostrowi Mazowieckiej doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego, którego winowajcą okazał się kierowca jadący bmw. Zdarzenie miało miejsce na trasie S8, gdzie kierowca próbował dokonać manewru wyprzedzania ciężarówki w miejscu, gdzie droga się zwęża.

Jak ustalili funkcjonariusze policji, za kierownicą pojazdu siedział 34-letni obywatel Litwy. Badanie wykazało, że miał on 0,7 promila alkoholu w organizmie, co z pewnością wpłynęło na jego decyzje i zdolności do prowadzenia pojazdu.

Pijany kierowca

Niestety, zdarzenia drogowe z udziałem kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu stanowią poważny problem i są bardzo powszechne. Mimo regularnych ostrzeżeń, wciąż zdarzają się osoby, które nic nie robią sobie z zagrożeń i bezpieczeństwa.

W trakcie jazdy po drodze wojewódzkiej, 34-letni mieszkaniec Podlasia znalazł się w sytuacji, w której próbował go wyprzedzić kierowca czarnego SUV-a poruszający się z dużą prędkością. Niestety, kierowca SUV-a nie zdał sobie sprawy z tego, że dochodzi do zwężenia drogi.

Widoczne na nagraniu zdarzenia pokazują, jak kierowca SUV-a nieoczekiwanie uderza w barierki ochronne znajdujące się na lewym pasie ruchu.

Nagranie trafiło do sieci. Okazało się, że kierowcą jest 34-letni pijany mężczyzna pochodzący z Litwy.

„Obywatel Litwy został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu policjanci wykonają z nim dalsze czynności” – przekazuje Tygodnikowi Ostrołęckiemu mł. asp. Marzena Laczkowska z KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Obejrzyj wideo poniżej!

Ten incydent jest kolejnym przykładem na to, jak nieodpowiedzialna jazda i nieumiejętność oceny sytuacji na drodze mogą prowadzić do poważnych wypadków. Warto pamiętać, że przestrzeganie przepisów drogowych i ostrożna jazda to klucz do bezpieczeństwa na drodze dla wszystkich użytkowników.