in

Właścicielka porzuciła na plaży psa z 20 kilogramowym guzem. Teraz jego życie zmieniło się o 180 stopni.

Kobieta, która porzuciła swojego chorego psa, który borykał się z potężnym nowotworem na kalifornijskiej plaży, została oskarżona o okrucieństwo wobec zwierząt i dwa lata więzienia.

Sherri Haughton została oskarżona o zagrażające życiu zaniedbanie wobec swojego podopiecznego. Brak opieki nad zwierzęciem, porzucenie zwierzęcia i ingerowanie w obowiązki urzędnika kontroli zwierząt, wszystkie te wykroczenia, przedstawiła zastępca prokuratora okręgowego, Jennifer Malone.

Valerie Schomburg z Newport Beach Animal Control otrzymała wiadomość o psie, który został porzucony na plaży. Nie była przygotowana na widok psa tak okaleczonego z powodu guza.

„Utykał na prawą przednią nogę”, powiedziała The Dodo. „Zaczynał mieć trudności z chodzeniem, ponieważ jego przednia prawa noga była skierowana do wewnątrz. Chodzenie było dla niego udręką. „

Dobrze, że Henry jest tak kochany. Natychmiast ujmuje wszystkich, których spotka.

„Nie mógł się swobodnie poruszać, ale zdecydowanie chciał nadal żyć” – mówi Schomburg. „On szczekał, machał ogonem, a kiedy byłeś blisko, lizał cię. Jego radość życia wciąż tam była. Po prostu był trochę przytłoczony bólem.

W Valerie Henry znalazł wszystko, czego mu brakowało – mianowicie prawdziwą przyjaciółkę i opiekunkę, która stanęła u jego boku.
 
Wydała mnóstwo pieniędzy, by ratować Henry’ego. Wciąż miała nadzieję, że ktoś podejmie się usunięcia guza. Guz okazał się złośliwy, ale nie rozprzestrzenił się nigdzie indziej.
 

 
Guz ważył ponad 30 kilogramów!
 
„Uważamy, że czeka go naprawdę wiele dobrych lat” – mówi Valerie.
 
Za około miesiąc odciążony po zabiegu wycięcia guza Henry będzie mógł zacząć wszystko od początku.
 

 
„Nie będzie trudno znaleźć dla niego odpowiedni dom” – mówi Valerie – Trudno będzie go wybrać, a potem pożegnać się z nim.
 

 
Gdy w pełni wyzdrowieje po operacji, będzie gotowy do adopcji w schronisku Newport Beach.