in ,

Pies przewodnik uratował właścicielkę przed pewną śmiercią. To niewiarygodne co zrobił, gdy doszło do włamania.

Trzeba przyznać, że nasi pupile potrafią zaskakiwać. Wydawałoby się, że wiemy o nich wszystko, a często okazuje się, że nie jest to wcale prawdą. Dla wielu ludzi są one nie tylko przyjaciółmi, ale również ochroniarzami.

Pewna kobieta pochodząca z Północnej Filadelfii przekonała się o tym. Jej pies uchronił ją przed czymś, co mogło się zakończyć tragicznie.

Christina Colon jest niewidoma i pies stanowi dla niej podporę w codziennym życiu. Pies przewodnik o imieniu Yolanda to najlepszy przyjaciel, o jakim tylko mogła marzyć.

Którejś nocy obudziło ją warczenie. Piątkowy dzień zapowiadał się zupełnie zwyczajnie, ale były to tylko pozory spokoju…

Kiedy kobieta się obudziła, usłyszała, że na parterze domu ktoś rozmawia. Dwaj mężczyźni. Szybko uświadomiła sobie, że ktoś się włamał. Mądra Yolanda zamknęła drzwi od sypialni, gdzie przebywała jej pani i pobiegła na dół, aby przegonić obcych. Jednak to nie był koniec.

Zanim włamywacze wyszli z mieszkania, zrobili coś przerażającego – odkręcili kuchenkę gazową, powodując tym samym, że dom przepełniał się zatrutym powietrzem. Christina ostatkiem sił dotarła do telefonu, by powiadomić policję o całym zajściu. Zdążyła jedynie powiedzieć ,,Ratunku, nie jestem w stanie oddychać.”
 
Była bardzo zaskoczona, gdy okazało się, że tuż po rozłączeniu się, policjanci stali pod progiem jej domu.
 

 
Christina miała specjalny telefon, dla osób, które korzystają z pomocy psa-opiekuna. Yolanda sama mogła zadzwonić na policję, wciskając łapą alarm.
 
,,Yolanda jest dla mnie prawdziwym aniołem stróżem.” – mówi Christina dla NBC.
 
Dzięki temu, że Yolanda szybko zareagowała, jednego z mężczyzn udało się aresztować.