in

To właśnie dzieje się w Chinach. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z Szanghaju, które w momencie przykuło uwagę internautów. Trzeba przyznać, że obok takiego widoku nie sposób przejść obojętnie.

Na ulicach pojawił się pies-robot. O czym ma przypominać mieszkańcom? Znamy szczegóły, wielu będzie zaskoczonych.

Pies-robot

Nie ma wątpliwości co do tego, że pandemia koronawirusa dała się we znaki całemu światu. Liczba zakażeń i zgonów przyprawia o ciarki na plecach. Chociaż w naszym kraju restrykcje zostają znoszone, w Szanghaju sytuacja jest zupełnie inna. Tamtejsi mieszkańcy muszą borykać się z lockdownem.

Część mieszkańców nie będzie mogła opuszczać swoich domów przez 7 dni. O obowiązujących zasadach ma im przypominać czworonożny robot. Przechadza się on po opustoszałych ulicach miasta. Do jego grzbietu jest przymocowany głośnik, z którego słychać apel dotyczący zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

„Wyrażamy nasze najgłębsze podziękowania wszystkim mieszkańcom! Wkrótce wznowimy normalne życie, ale w najbliższym okresie prosimy wszystkich, aby ściśle przestrzegali środków kontroli pandemii, nie gromadzili się i ograniczali przemieszczanie się” – zawiadamia komisja mieszkaniowa, jak cytuje agencja Reutera.

W Szanghaju żyje 26 milionów osób. W środę stwierdzono tam prawie 6000 nowych przypadków zakażeń.

Podziel się tą informacją z innymi!

Źródło: o2.pl