in

Przykuł psa krótkim łańcuchem do ściany. Biedak zwisał na nim w pełnym słońcu.

Scena rozegrała się na Filipinach. Pies przykuty krótkim łańcuchem do pionowej ściany, która cień rzucała na drugą stronę przez połowę dnia, dusił się w pełnym słońcu. Okropnie dyszał i siedział bezradny nie mogąc się schronić ani uwolnić… Łańcuch był tak krótki, że pies dosłownie wisiał na nim.

Psa dostrzegł sąsiad, który nagrał film.

Obok przechodziła kobieta, która zszokowana próbowała skłonić właściciela do uwolnienia psa, ten jednak nic sobie nie robił z jej słów.

Całą sytuację nagrał sąsiad – Nemie Zaballero Caruruca, który najpierw nagrał scenę, a potem ruszył, żeby uwolnić psa, niezależnie od reakcji właściciela.
 
„Podszedłem do tego biedactwa i chciałem go uwolnić. Wtedy doznałem jeszcze większego szoku. Obroża psa była zamknięta na kłódkę. Bez klucza nie byłem w stanie nic zrobić. To się po prostu nie mieści w głowie. Postanowiłem pomóc mu w inny sposób.”

Przyniósł dyktę, którą zrobił trochę cienia i wiadro, by pies mógł się na nim wesprzeć. Chlapał go też wodą, by go trochę schłodzić.
 

 
„Potem dałem mu wodę. Był bardzo spragniony. Chociaż tyle mogłem dla niego zrobić, zanim zostanie uwolniony.”
 
Sąsiedzi są oburzeni
 
„Jeśli ktoś nie może zająć się zwierzęciem, niech odda go w inne ręce. Po co krzywdzić bezbronne stworzenie? Może tego właściciela też powinno się przywiązać w taki sposób do ściany? Ciekawe, czy byłoby mu miło!”
 
Pod filmem posypało się też wiele pełnych oburzenia komentarzy:
 
„Biedny pies! Ten, kto to zrobił, nie ma litości! Mam nadzieję, że ten właściciel zostanie odpowiednio ukarany, a czworonóg trafi w dobre ręce.” – napisał jeden z użytkowników.”
 
„Ktokolwiek przykuł tego psa do ściany – mam nadzieję, że karma do ciebie wróci. Sprawiłeś, że jestem wściekła. Nie masz sumienia, powinieneś trafić do więzienia! Tak nie zachowują się ludzie, tylko demony! Oby ten biedny pies trafił do kochającego domu.” – napisała inna internautka.
 

 
Pies został odebrany właścicielowi, mamy nadzieję, że zostanie ukarany za cierpienie na jakie skazał psa!