in

Przez całe życie był trzymany na łańcuchu. Nie przypominał już psa, ale ktoś w końcu postanowił mu pomóc.

Odin to pies który urodził się w niewoli. Był trzymany na zewnątrz na łańcuchu w opłakanych warunkach przez parę hodowców. Jego życie nie było usłane różami – cały czas cierpiał…


„Odin był bardzo zaniedbany. Ktoś w końcu to zauważył i postanowił powiedzieć o tym organizacji zajmującej się przemocą wobec zwierząt. Scena była jak z koszmaru. Odin walczył o życie, miał ciężką niedowagę, infekcje skóry, robaki i wyjątkowo zepsute zęby. Nie można w nim było rozpoznać psa, a tym bardziej majestatycznego malamuta.”– mówi the Rescue Malamute Funds na Facebooku.

Odin, który miał być puszystym malamutem z Alaski, wyglądał jak worek kości, kiedy został uratowany.

The Southern Pines Animal Shelter i Southern Cross Animal Rescue of Mississippi, który uratował Odyna, wiedział, że trzeba go zaprowadzić do weterynarza i zwrócić szczególną uwagę na jego zdrowie, a później – na znalezienie nowego domu, w którym byłby dobrze traktowany.

„Biedny Odin wyglądał, jakby został zabrany prosto z piekła”, przybrany właściciel Schelkopf powiedziała The Dodo. „Był wychudzony, prawie zupełnie bezwłosy, pokryty ranami, pękniętymi i złamanymi zębami, i niesamowicie słaby. Miał wstrętny zapach z powodu jego straszliwych infekcji skórnych. W zasadzie cokolwiek mogło być nie tak, to było z tym biedakiem! „

Ten biedny pies nawet nie wiedział, jak się zachować, kiedy przybył do swojego przybranego domu. Był zdezorientowany, gdy odkrył wolność chodzenia i zerwania się z łańcucha.

„Kilka tygodni po tym, jak do mnie trafił, po prostu leżał w miejscu. Nie mogłem zmusić go do zabawy zabawkami lub zachowywania się jak „normalny pies” – powiedział Schelkopf.

W końcu Odin zrozumiał, że jest bezpieczny, a nawet kochany w swoim nowym domu.
 

 
„Wspiął się na łóżko i po prostu rzucił na mnie swoim kościstym ciałem, spojrzał na mnie z tak serdecznymi oczami i westchnął w tak kochającym uścisku. Wiedziałem, że Odin wreszcie znalazł miejsce, w którym powinien być.”
 

 
Odyn potrzebował dużej pomocy medycznej i czasu, aby wyzdrowieć.
 
I w końcu się udało.
Transformacja Odina jest absolutnie niewiarygodna. Wygląda zupełnie jak inny pies.
 

 
Z każdym dniem jest coraz lepiej z jego zdrowiem.
 

 
Odin może cieszyć się życiem, cieszyć się z biegania, zabawy i bycia kochanym. W końcu może żyć życiem, na które zawsze zasłużył.
 
Podziel się tą wzruszającą historią ze swoimi znajomymi.