in

Maltretowany pies spędził na łańcuchu 4 lata w siarczystym mrozie – Po czym nagle pojawili się jego wybawcy.

Znęcanie się nad psami jest nagminne na całym świecie. The Humane Society of USA (HSUS) szacuje, że blisko 1 mln zwierząt staje się ofiarami różnych form przemocy domowej.

Grupa obrony praw zwierząt, Animal Advocates, jest jedyną nonprofitową organizacją, która zajmuje się walką przeciwko okrucieństwom wobec zwierząt i stara się obalić przekonania, iż maltretowanych psów nie da się uratować.

Oto historia Diesel’a.

Diesel, pies zamieszkujący Yukon, spędził 4 lata swojego życia przywiązany do łańcucha, nawet w okresie srogiej zimy, kiedy to temperatura sięgała -40 stopni. Grupa Animal Advocates odnalazła go, kiedy przebywał w absolutnie szokujących warunkach – jego pysk był kopany przez konia, łamiąc przy tym zęby i rozrywając język czworonoga. Diesel miał również głęboką ranę spowodowaną pogryzieniem przez innego psa. Na zdjęciu wyraźnie widać zaschniętą krew oraz lód, który przymarzł do jego futra. Diesel siedział przywiązany i przebierał łapami tak, aby na zmianę utrzymywać ciepło w każdej z nich. Na szczęście pies przeżył. Obrońcy praw zwierząt odnaleźli go w samą porę.

Kilka dni później, Diesel został przewieziony z Yukon do weterynarza, który mógł udzielić mu fachowej opieki medycznej. Lekarze wysterylizowali psa, a nawet usunęli guza, który mu dokuczał. Po okresie stałej opieki, pies był już w pełni sił. Ratownicy odkryli, że Diesel jest niesamowicie przyjaznym zwierzęciem. Nazywali go nawet pieszczotliwie ,,pluszowym misiem”. Pomimo początkowej nieufności zarówno do ludzi, jak i psów, Diesel w końcu ożywił się. Pokazał jak uroczy i kochający potrafi być, pomimo okrucieństwa, którego zaznał.

Organizacja Animal Advocates co roku ratuje takie psy jak Diesel – mieszkające w niedopuszczalnych warunkach, zaniedbywane i maltretowane przez właścicieli. Dzięki grupie niesamowitych ludzi, Diesel dostał szansę na lepsze życie – takie, na które zasługuje.
 
Obejrzyj filmik poniżej, aby dowiedzieć się więcej o historii Diesel’a oraz działalności Animal Advocates. Udostępnij artykuł przyjaciołom i rodzinie.