in

Dzieci były uwięzione w płonącym budynku. Nagle do akcji wkroczył pies i zrobił coś niemożliwego.

Niektóre zwierzęta oprócz tego, że mieszkają z ludźmi i umilają swoją obecnością czas opiekunom, niejednokrotnie udowadniały, że jeśli zajdzie taka potrzeba, są w stanie zaryzykować swoje własne życie dla dobra właściciela.

Postąpił tak owczarek niemiecki o imieniu Maxx, który uratował dwójkę dzieci z płonącego budynku. Pewnego dnia sąsiedzi zauważyli, że jeden z pobliskich domów jest ogarniany przez płomienie. Niezwłocznie zawiadomili oni straż pożarną, która po kilkunastu minutach zjawiła się na miejscu. Do tego czasu, dwójka dorosłych właścicieli posesji zdążyła opuścić płonący budynek.

Wewnątrz zostały jednak ich małe dzieci. Strażacy oczywiście robili wszystko co w ich mocy, aby ocalić od niebezpieczeństwa ludzi pozostających w palącym się domu, jednak wysoka temperatura i wszechobecny dym skutecznie im to uniemożliwiały.

Nie wiadomo jakby zakończyła się ta sytuacja, gdyby należący do rodziny owczarek niemiecki nie wykazał się prawdziwie bohaterską postawą. Pies wszedł do budynku i doprowadził strażaków do pomieszczenia, w którym znajdowały się dzieci. Wszyscy, którzy znajdowali się w niebezpieczeństwie podczas tego pożaru zostali przewiezieni do najbliższego szpitala na obowiązkowe badania, które na szczęście nie wykazały żadnych poważniejszych uszczerbków na zdrowiu.

Po tych wydarzeniach, owczarek niemiecki Maxx dość szybko został okrzyknięty lokalnym bohaterem, a dzięki materiałom zamieszczonym w internecie o jego niesamowitej postawie dowiedziało się o wiele szersze grono ludzi. Ten pies zdecydowanie pokazał, że rodzina jest dla niego najważniejsza.