in

Ten pies 6 razy wracał do schroniska, zanim pracownicy w końcu pojęli, co mu dolega.

Ivor jest słodkim stworzeniem, który nie czekał w schronisku długo na nowy dom. Kłopot jednak z tym, że po krótkim czasie jego opiekunowie przywozili go z powrotem…

Ilekroć wracał do schroniska, szybko pojawiali się nowi chętni do opieki nad szczeniaczkiem. Niestety po niedługim czasie Ivor ponownie wracał do schroniska. Sytuacja powtórzyła się aż sześć razy, zanim ktoś poważnie zastanowił się co jest tego powodem.

Wszystkie rodziny żaliły się, że Ivor jest nieposłuszny, nie reaguje na polecenia, nie nawiązuje kontaktu z otoczeniem. Ciągle też wpada w różne tarapaty i jest z nim wieczny kłopot.


 
Wtedy dopiero odkryto, że Ivor jest głuchy.

Przeszedł specjalne szkolenie, podczas którego nauczył się języka migowego. Zrozumiał komendy i chętnie je wykonywał, stając się zdyscyplinowanym i posłusznym psiakiem.
 

 
Wtedy w schronisku zjawił się Ellie Bromilow, który zakochał sie w Ivorze od pierwszego wejrzenia i zgodził odbyć szkolenie w opiece i współpracy z pieskiem. Podczas niego miał nauczyć się języka migowego.
 
Ivor jest szczęśliwy w nowym domu i świetnie rozumie się ze swoim panem.
 

 
„Oprócz tego, że pokazuję mu o co mi chodzi wciąż do niego mówię, chociaż wiem, że nie słyszy” – mówi jego nowy pan, ” co akurat nie różni się od przypadku porozumiewania z psem, który słyszy.” – dodaje.
 
Wreszcie Ivor znalazł bezpieczną przystań i jest szczęśliwym i kochanym przez swojego pana pieskiem.
 

 
Podziel się jego inspirującą historią.