in

Pies i gepard poznali się w dzieciństwie. Więź jaka łączy ich dzisiaj, jest zdumiewająca!

Wśród zwierząt możliwe są przyjaźnie, które nawet ciężko byłoby sobie wyobrazić. Dzieje się tak, gdyż w przeciwieństwie do ludzi nie zwracają one większej uwagi na różnice w wyglądzie czy odmienność gatunkową.

Najlepszym przykładem potwierdzającym te słowa, jest relacja, która połączyła Rainę i Ruuxę. Zacznijmy od tego, że jedno z tych zwierząt to pies, a drugie to gepard.

Kiedy Ruuxa przyszła na świat, została odrzucona przez swoją matkę. Prawdopodobnie byłaby skazana na śmierć, gdyby nie szybka interwencja pracowników ogrodu zoologicznego w San Diego. Opiekunowie zapewnili młodemu gepardowi wszystko, czego potrzebował aby przeżyć. Postanowili także zadbać o towarzystwo młodego zwierzęcia. W tym celu zapoznali Ruuxę ze szczeniakiem – Rainą. Młode zwierzęta od razu się zaprzyjaźniły i zaczęły wspólną zabawę.

Niedługo później, Ruuxa musiała zostać poddana operacji, ponieważ jej przednie łapy nie rozwijały się prawidłowo. Jak można się tego spodziewać, Raina towarzyszyła swojej przyjaciółce przez cały okres powrotu do zdrowia.

Dzisiaj, więź łącząca psa i geparda jeszcze bardziej się zacieśniła.

Zwierzęta ta spędzają ze sobą całe dnie, a ich przyjaźń jest praktycznie nierozerwalna.

Koniecznie obejrzyj poniższy film.