in

Znaleziono go na ulicy – Pies nie miał oczu, a rany wyglądały na świeże.

Na ulicy jednego z miast w Albanii, skryty pod samochodem siedział samotny, cierpiący i potwornie skrzywdzony.

Miał wyłupione niedawno oczy, rany wciąż jeszcze były świeże i krwawe…

To najgorszy widok jak w życiu oglądali ratownicy Blind Dog Rescue UK.

UWAGA! Drastyczny widok.

„Po zwalczeniu infekcji, zszyto mu oczy. Niestety to nie był jedyny problem, z jakim zmagał się Hero.”

Oprócz doznanego okrucieństwa badanie wykryło u niego guza nowotworowego.

Hero trafił do rodziny zastępczej, która zaoferowała się stworzyć mu warunki, w których będzie mógł zaleczyć rany i nabrać sił do walki z rakiem. W jego obecnym stanie nie przeżyłby chemioterapii.

„On jest najmilszym i najbardziej kochającym psem, jakiego można sobie wyobrazić. Trudno nam uwierzyć, że nawet po całym straszliwym bólu i cierpieniu, przez jakie przeszedł, nadal chce przebywać z ludźmi. To naprawdę wspaniały zwierzak.” – przyznali tymczasowi opiekunowie psa.
 

Teraz Hero może już zostać poddany leczeniu. Będzie kosztowne, ale ludzie dobrej woli i szczerego serca z całego świata, których poruszył los Hero, wpłacili dość pieniędzy by mógł zostać wyleczony.
 

 
„Może i stracił oczy, ale nie przeszkadza mu to w byciu szczęśliwym. Ten pies naprawdę wiele przeszedł, a mimo to nadal ma wyjątkowo przyjazną osobowość. On cieszy się, że w końcu jest bezpieczny. Nigdy więcej nie zazna krzywdy ze strony człowieka. Gdy całkowicie go wyleczymy, zostanie przekazany do adopcji. Hero zasługuje na wszystko co najlepsze.” – przyznali ratownicy.
 
Trwają poszukiwania złoczyńcy, który tak okrutnie skrzywdził Hero.
 
„Ten człowiek musi zostać postawiony przed sądem oraz odpowiedzieć za swój czyn. To, co zrobił temu biednemu psu, jest niewybaczalne. Żadne zwierzę nie zasługuje na cierpienie. Psy ufają i kochają bezwarunkowo, a często w zamian otrzymują taką krzywdę. Naprawdę ciężko to zrozumieć.”
 
My także żywimy nadzieje, że policja dołoży starań, by znaleźć sprawcę, tego strasznego czynu.
 
Walcz dzielnie Hero. Jesteś naszym bohaterem!