in

Rodzina porzuciła swojego psa na ulicy. Monitoring nagrał ściskającą za serce reakcję zwierzaka.

Do końca świata chyba trzeba będzie przypominać ludziom, że zwierzęta to nie przedmioty, które kupują i mogą sobie wyrzucić gdy im się znudzą.

I to te zwierzaki kochają tych nieodpowiedzialnych ludzi całym sercem i wybaczają im wszystko, nawet to, że ich wyrzucają jak zużyte rzeczy.

Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały przejmującą, pełną rozpaczy i determinacji scenę, w której porzucony psiak desperacko goni swoją rodzinę.

Rodzina porzuciła swojego psa

Mężczyzna najpierw wyniósł z auta legowisko, a później czarno-białego psa rasy staffordshire bull terrier. Zostawili go na poboczu drogi. Zdarzenie miało miejsce 17 grudnia w Stoke-on-Trent w Anglii około godziny 17.00.

Psiak desperacko próbował wrócić do samochodu

Biedulek skakał do okien, biegał wokół samochodu jakby mógł, krzyczałby: Błagam nie zostawiaj mnie!

Ale jego pan pozostał niewzruszony i po prostu odjechał…

Psiak został sam nie rozumiejąc dlaczego jedyni ludzie, których kochał zostawili go samego, dlaczego już go nie chcieli…

Dramatyczna scena została uchwycona przez miejski monitoring
 
Nagranie trafiło do sieci oraz do telewizji. Złamało serca ludzi z całego świata. Możesz obejrzeć je poniżej.
 

Godzinę później piesek został znaleziony przez przechodnia
 
„Szedłem ulicą, aż nagle zauważyłem biednego psa, który leżał na ulicy w legowisku. Miał bardzo smutne oczka. Od razu domyśliłem się, że został porzucony, więc natychmiast zadzwoniłem do RSPCA i o wszystkim opowiedziałem. W przeciągu krótkiego czasu wolontariusze pojawili się na miejscu i zabrali to biedactwo.” – opowiada mężczyzna.
 

 
Piesek otrzymał imię Snoop
 
Snoopem zaopiekowała się organizacja RSPCA. Został przebadany przez weterynarza. Był w dobrym stanie, jego wiek określono na około 2 lata. Wiele osób otworzyło swoje serca dla tego nieszczęśnika i już wkrótce Snoop będzie mógł cieszyć się nowym domem i rodziną.
 
„To bardzo przyjazny i kochany piesek. Wybierzemy dla niego najlepszy dom. On zasługuje na szczęście. Już nigdy więcej nie doświadczy żadnej krzywdy ze strony człowieka.” – przyznali wolontariusze.
 

 
Policja szuka poprzednich właścicieli psa
 
„Nie mogę zrozumieć, dlaczego ci ludzie potraktowali bezbronnego zwierzaka w tak okrutny sposób. Proszę każdego, kto rozpoznaje pojazd lub osobę widoczną na filmie o kontakt z RSPCA. Sprawcy muszą być ukarani.” – apeluje Natalie Perehovsky.