fot. twitter/@christoq
in

Pies sąsiada chciał zaatakować ich małego synka. Pupil rodziny natychmiast ruszył na ratunek

Psy to bez wątpienia najlepsi przyjaciele człowieka, ale także wierni i lojalni obrońcy. Niejednokrotnie słyszy się o przypadkach, gdy psy rzucają się na napastników, aby bronić swoich właścicieli lub ich dzieci.
Filmik z sieci, na którym widzimy psa chroniącego chłopca, jest doskonałym przykładem tego, jak psy potrafią być lojalnymi i odważnymi obrońcami swojej rodziny.

Jak można zobaczyć na nagraniu, pies bawił się z chłopcem na podwórku i gdy tylko wyczuł zagrożenie, przewrócił go ale było jasne, że robił to w dobrej wierze – chciał się upewnić, że będzie bezpieczny, kiedy będzie bronił go przed atakującym psem.

Nie wiadomo, czy agresywny pies tak naprawdę chciał zaatakować dziecko, czy tylko jego psa, ale on nie chciał ryzykować i działał instynktownie, aby obronić swojego małego człowieka.

Ostatecznie rozsądek zwyciężył i sytuacja została opanowana – agresywny pies wrócił do swojego właściciela (prawdopodobnie ze skulonym ogonem), a chłopiec do swojej matki.

Takie przykłady pokazują, jak wielka jest lojalność i oddanie psów wobec swoich rodzin i jak wiele są w stanie zrobić, aby chronić tych, których kochają.