in

Ten kraj jako pierwszy w Europie zniósł wszystkie obostrzenia! Turyści mają powody do radości.

Od 26 czerwca na Islandii zniesiono wszystkie restrykcje mające zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wszystko za sprawą tego, że akcja szczepionkowa przyniosła bardzo zadowalające rezultaty.

Nie ma wątpliwości co do tego, że Islandia zachwyca turystów i każdy chciałby się tam znaleźć przynajmniej raz w swoim życiu, aby zobaczyć tę bajeczną część świata. Po wielu miesiącach surowych restrykcji, władze zdecydowały tam, że pora na ogromne zmiany. Każdy, kto planuje udać się do tego miejsca, będzie zachwycony tymi wiadomościami.

Kolosalne zmiany

Od tej pory na Islandii nie będzie trzeba zasłaniać ust i nosa, zachowywać dystansu społecznego czy też przejmować się limitami w barach, restauracjach, na wydarzeniach oraz w instytucjach.

„Przywracamy społeczeństwo, do którego byliśmy przyzwyczajeni i za którym tęskniliśmy” – informuje minister zdrowia Islandii.

Akcja szczepień przebiegła naprawdę pomyślnie – aż 87% mieszkańców Islandii otrzymało już co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Jak wynika z informacji podanych przez agencję Reuters, dzięki tej decyzji Islandia stanie się pierwszym krajem w Europie, który zdecyduje się na tak odważny krok.

Islandia ma 360 tys. mieszkańców i od dwóch tygodni poziom zachorowań wynosi tam 1,6 osoby na 100 tys. osób. Od początku wybuchu pandemii koronawirusa wykryto tam 6637 przypadków zakażeń. Zmarło łącznie 30 osób.

Jeśli wybieramy się na Islandię, wciąż musimy pamiętać o zielonym unijnym certyfikacie COVID. Dzięki posiadaniu tego dokumentu od 1 lipca nie będzie trzeba okazywać negatywnego wyniku PCR. Zaświadczenie musi być w języku angielskim i zawierać następujące dane: imię i nazwisko podróżnego, datę urodzenia, datę szczepienia, informacje o instytucji wystawiającej zaświadczenie, nazwę szczepionki, producenta szczepionki i jej nr serii.

Podziel się tą informacją z innymi!

Źródło: PAP, Reuters