in ,

Wsyp łyżeczkę czarnego pieprzu do pralki – Efekty przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania!

Latami na wszelkie problemy związane z zachowaniem czystości kupowaliśmy silne środki chemiczne, które pomagały radzić sobie z uciążliwymi zabrudzeniami, plamami, blaknięciem kolorów itp., jednak zaczynamy dostrzegać nadmiar chemikaliów w naszym otoczeniu i coraz chętniej sięgamy po naturalne środki.

Zboża, zioła, owoce, korzenie czy liście są nie tylko cennym składnikiem kuchennych potraw ale mogą mieć zastosowanie w pielęgnowaniu urody, dbaniu o zdrowie czy rzeczy, których używamy na co dzień. Jednym z takich wszechstronnych składników kuchni jest pieprz.

Czarny pieprz – zastosowania

Zatkany nos

Udrażnia zatkany nos. Wystarczy zmieszać go z gorącą wodą i olejkami eterycznymi, a przyniesie natychmiastową ulgę.

Peeling

Może być składnikiem peelingu, ponieważ znakomicie złuszcza skórę a ma przy tym antyseptyczne właściwości.

Obolałe mięśnie

Z pieprzu robi się olejek pieprzowy, który świetnie rozgrzewa i przynosi ulgę obolałym mięśniom.

Walka z papierosami

Wdychany hamuje głód nikotynowy.

Czarny pieprz do pralki

Ma też jedno zupełnie zaskakujące zastosowanie. Gdy dodasz go do prania będziesz zaskoczona, jak idealnie zachowane zostaną kolory Twoich ubrań.
 

 
Wystarczy 1 łyżeczka pieprzu do bębna pralki. Nie musisz się już martwić, że kolory Twoich ubrań wyblakną, a ponadto te, które nieco straciły już kolor, odżyją i będą znacznie bardziej intensywne. Jeśli w bębnie pozostaną resztki ziarenek, wystarczy włączyć cykl płukania, bez ubrań w bębnie – po pozostałościach pieprzu nie będzie ani śladu.