in

Zabrałeś dziecku pieniądze z komunii? Ksiądz wypowiedział się jasno, co o tym sądzi

Znany w sieci ksiądz, Sebastian Picur, postanowił odpowiedzieć na pytanie, które nurtuje wiele osób. Czy rodzice powinni zabierać dzieciom pieniądze z komunii? Czy może to grzech, ponieważ zostały one ukradzione? A może nie ma w tym nic złego? Odpowiedź księdza nie pozostawia żadnych wątpliwości. Znamy szczegóły.

Pieniądze z komunii

Dzieci często zastanawiają się, gdzie „znikają” ich pieniądze z komunii i dlaczego. Oczywiście są one zabierane przez rodziców – czy słusznie? Co na ten temat sądzi ksiądz?

Ksiądz Sebastian Picur chętnie udziela się na TikToku i omawia kwestie, które dla wielu wciąż są trudne i niejasne. Tym razem mowa była o pieniądzach z komunii, a konkretniej o ich zabieraniu dzieciom przez rodziców. Część internautów jest zdania, że takie zachowanie to zwykła kradzież. Czy to prawda?

„Proszę księdza, czy jak nam rodzice zabiorą pieniądze z komunii, to jest grzech?”

Ksiądz Sebastian odpowiedział:

„Nie. To już jest sprawa indywidualna rodziny. Pieniądze są prezentem dla dziecka, a rodzice mogą pomóc właściwie je zagospodarować.”

@ks.sebastianpicur Odpowiedz użytk. @adidiamentowy #ksiadz #wiara #pieniądze #ekonomia #komunia #rodzice #dzieci ♬ Filter transition – Tik Tok

Pod nagraniem księdza pojawiły się historie internautów, którzy wspominają, że ich rodzice również zabierali im pieniądze z komunii.

„Moi rodzice za pieniądze z mojej komunii kupili odkurzacz. Odkurzałam nim, więc chyba dobrze zagospodarowali” – pisze użytkowniczka.

„Mnie zabrali pieniądze i mój pierwszy telefon a zostały mi książki tylko” – dodaje ktoś inny.

„A rodzice moje pieniądze z komunii mieli wydać na mój pokój, a tata je wydał na materiały do pracy” – żali się internauta.

„Mnie kupili rower i jakieś drobiazgi a resztę wzięli, ale nie mam im tego za złe, były ciężkie czasy”

„Skoro dziecko dostało pieniądze, to są jego, a to jest kradzież ze strony rodziców, a nie indywidualna sprawa rodziny.” – nie zgadzają się ze stanowiskiem księdza internauci.

A Ty? Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!