in

Pielęgniarce puściły nerwy. Skierowała mocne słowa do internetowych trolli

Pielęgniarka miała dość negatywnych komentarzy na temat pracowników służby zdrowia i tego, co dzieje się w obecnym czasie. Postanowiła, że opublikuje w sieci kilka słów skierowanych do tych, którzy nie wierzą, że koronawirus jest groźny i żartują sobie z pandemii.

Te osoby, które szerzą w sieci nieprawdziwe informacje o pracy służb ochrony zdrowia powinny zapoznać się z jej wpisem. Internauci są zdumieni tym, na co zdobyła się ta kobieta – poruszające!

Pielęgniarce z Kanady puściły nerwy

Pracownica kanadyjskiej służby zdrowia nie mogła już dłużej znieść tego, że pewne osoby myślą, że wiedzą, jak wygląda sytuacja, a tak naprawdę nie mają o tym zielonego pojęcia. Nie mogła się nie odezwać, czytając komentarze, w których zostało podważone istnienie COVID-19, a pracownicy służby zdrowia zmieszani z błotem.

„Ci okropni ludzie, chowając się za swoimi komputerami, oskarżają pielęgniarki, lekarzy i analityków danych o zawyżanie liczb, kłamią o stanie naszych szpitali, sieją panikę, ekscytując się informacjami o płatnościach za nasze nadgodziny” – pisze na swoim Facebooku Courtney Jewell, pielęgniarka z kanadyjskiego Calgary.

Courtney Jewell nie zamierza już dłużej znosić oskarżeń skierowanych w jej stronę i w stronę jej kolegów ze służby zdrowia.

„Pomimo tych wszystkich bzdur, które rozprzestrzeniasz w Internecie, gdy trafisz na OIOM z wybałuszonymi oczami, ponieważ nie możesz oddychać… zajmiemy się tobą. Narażając się na ryzyko, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby pomóc Ci się dotlenić, ponieważ Covid zaczyna pustoszyć Twoje płuca” – zaczyna swój wpis Courtney Jewell.

W swoim wpisie pielęgniarka z Kanady uwzględniła jeden z możliwych scenariuszy, który może spotkać każdego z nas i przez który konieczne będzie udzielenie nam pomocy.

„Kiedy twój stan się pogorszy, uspokoimy Cię, zaintubujemy i przeniesiemy na jeden z doskonałych oddziałów intensywnej terapii, jakie mamy! Ostrożnie przerzucimy Cię na brzuch, aby Twoje płuca miały większe szanse na dotlenienie. Sparaliżujemy cię chemicznie, ale będziemy na tyle mili, że upewnimy się, że jesteś dobrze uspokojony, abyś nie był przytomny, sparaliżowany i przestraszony” – tłumaczy pielęgniarka.

To nie wszystko, co ma do powiedzenia. W swoim scenariuszu uwzględniła też zmartwienia, z jakimi będzie borykać się rodzina chorego:

„Zadzwonimy do przerażonych członków Twojej rodziny, aby powiedzieć im, że robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby uratować Ci życie” – dodaje Courtney Jewell.

Pielęgniarka zapewnia, że medycy każdego dnia walczą o ludzkie życie i że komentarze wyśmiewające zagrożenie i ich pracę są po prostu niedopuszczalne. Tacy ludzie zasługują na to, żeby ich podziwiać, a nie wyśmiewać.

„W przypadku ostrej niewydolności nerek, staniemy się dla Ciebie nerkami. Gdy wirus przejmie twoje ciało, będziemy wspierać ciśnienie krwi, ostrożnie dostosowując leki ratujące życie, żeby nie doszło do zatrzymania akcji serca. Będziemy Cię kąpać, przemywać Ci usta, co dwie godziny nawilżać Ci gałki oczne. Choć myślisz, że jesteśmy po prostu leniwi i znudzeni, będziemy traktować Cię z szacunkiem, godnością i współczuciem” – podkreśla.

Podziel się tym artykułem z innymi!

Źródło: Radio Zet