in

Pielęgniarka podjęła ryzyko i naruszyła zasady szpitala. Dzięki temu uratowała życie noworodkowi.

Ten incydent miał miejsce 21 lat temu i stał się historią ze szczęśliwym zakończeniem, o której pisały wszystkie światowe media.

Twins Briel i Kiri urodzili się w jednym z amerykańskich szpitali przed terminem, w 28 tygodniu. Waga noworodków nie przekraczała 900 g, a lekarze pod każdym względem walczyli o ich zdrowie i życie.

Wciąż bardzo osłabione dziewczynki umieszczono w oddzielnych inkubatorach i bardzo szybko Briel zaczęła przybierać na wadze. Ale stan Kiri wcale się nie poprawiał, a lekarze nie byli pewni pozytywnego wyniku.

Jednak wszystko się zmieniło dzięki jednej manipulacji pielęgniarki Gayli Kasparyan, która troszczy się o noworodki. Postanowiła, wbrew zasadom, przenieść Kiri do inkubatora jej siostry. Była pewna, że ​​bliźniaków nie należy rozdzielać. Wyobraźcie sobie, jakie było jej zaskoczenie, kiedy przyszła trochę później i zobaczyła, jak Briel ściska swoją siostrę drobną ręką.

Lekarze byli jeszcze bardziej zaskoczeni, gdy odkryli, że puls Kiri wrócił do normy, a dziewczynka zaczęła gwałtownie przybierać na wadze. Od tego czasu jedna z zasad szpitala została zmieniona – bliźniacy zawsze byli umieszczani razem.