in

Od dziś twoje rośliny zaczną pięknie i szybko rosnąć. Wystarczy tylko ta jedna prosta metoda…

Ludzie zazwyczaj myślą, że piękny ogród wymaga poświęcenia mu uwagi. Ogromnej uwagi. I słusznie – ale czy praca w ogrodzie musi być tak ciężka i czasochłonna? Okazało się, że istnieją łatwiejsze metody.

Tak naprawdę możemy skorzystać z rzeczy, które są nam już niepotrzebne – starych, zniszczonych – i sprawić by były miejscem uprawy owoców i warzyw, np. palety. Będziesz cieszyć się z sadzenia roślin, ponieważ urosną jak nigdy wcześniej! Wystarczy trochę wysiłku, a zarówno doświadczeni ogrodnicy, jak i amatorzy, będą mogli pochwalić się swoim ogrodem. Wystarczy ten sposób…

Został on przedstawiony przez blogerkę, która prowadzi kanał Lovely Greens. Uczy ona szybkiego i prostego zbudowania donicy. Podziel się tą informacją z każdym, kto lubi pracę w ogrodzie! Na pewno będzie ci za to wdzięczny.

Krok 1

Wyciągamy paletę na trawnik. Przecinamy ją na trzy kawałki. Ważne, żeby były równe, tj. żeby ilość desek w każdym była identyczna.

Krok 2

Bierzemy te trzy części i ostrożnie usuwamy mniejsze listwy, które są z tyłu palety. Nie łamiemy ich i nie odcinamy – są one przydatne w późniejszych krokach. W zamian ostrożnie je podważamy.

Krok 3

W tym kroku ściągamy centralne bloki i kładziemy je na boku, ponieważ będą jeszcze przydatne. Dokładnie dobijamy wszystkie gwoździe, które wystają.

Krok 4
 

 
Centralne boki będą stanowić ,,nogi” naszej donicy, natomiast listewki z Kroku 3 – zabezpieczenie dla boków, które są krótsze.
 
Krok 5
 

 
Najwyższa pora, abyś wykonał swoją donicę. Środkowy fragment będzie służyć jako spód, a reszta, czyli dwa segmenty posłużą ci jako boki.
 
Krok 6
 

 
Przyszedł czas na to, żebyśmy wzięli małe listwy i użyli je do boków, które są krótsze.
 
Krok 7
 

 
Na sam koniec umieszczamy nóżki, czyli centralne bloki, o których była wcześniej mowa.
 
Krok 8
 

 
Możemy wykorzystać naszą nową donicę tak, jak tylko chcemy. A kiedy to zrobimy, pozostanie nam tylko cieszyć się z tego, co sami stworzyliśmy. Ze starej palety!
 
Poniższe nagranie zostało obejrzane na YouTube aż 2 mln razy. Możemy na nim zobaczyć, jak Tonya z Lovely Greens, pomaga w kolejnych etapach tego prostego sposobu na piękniejszy ogród. Ten trik jest naprawdę wspaniały. Wy też postanowiliście z niego skorzystać? 🙂