in

„Czechy przeżyły piekło”. Miasta i wsie zrównane z ziemią. Porażające nagrania obiegły sieć

Na południu Czech doszło do czegoś, obok czego trudno przejść obojętnie. Wiele miast zostało spustoszonych przez tornado i przeraźliwe burze. Wszystko miało miejsce w okolicach Brzecławia i Hodonina. Nagrania wywołują ciarki na plecach. Aż ciężko uwierzyć, że stało się to naprawdę!

Zdewastowane domy i płonące samochody wstrząsnęły internautami.

Piekło w Czechach

W mediach pojawiły się informacje na temat szokujących scen przy Brzecławiu i Hodoninie w Czechach. Mieszkańcy tamtejszych okolic są załamani. Wielu straciło wszystko, co miało przez niekiełznane siły natury.

Na nagraniach i zdjęciach, które opublikowano w Internecie możemy zobaczyć, że tornada i burze zniszczyły dobytek niczego niespodziewających się ludzi.

„Uszkodzone domy, pożary, wypadki drogowe, drzewa przygniotły domy i samochody” – czytamy w komunikacie Straży Pożarnej Kraju Południowomorawskiego.

Ogrom zniszczeń jest nie do opisania. Jak się okazuje, ranni są też ludzie. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Czeska straż robi, co może, aby to okiełznać.

„Centrum operacyjne mierzy się z ogromnym napływem połączeń alarmowych. Obecnie pierwszeństwo mają przypadki stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzkiego” – przekazała w czwartek wieczorem straż pożarna w Kraju Południowomorawskim.

Tylko spójrzcie na nagranie poniżej! Aż włos się jeży na głowie!

Źródło: PAP, Twitter