in

Piekarka z zespołem Downa była odrzucana przez każdą piekarnię. Więc założyła własny biznes…

Collette Divitto zawsze była zagorzałą piekarką. Odkąd miała piętnaście lat, robiła wypieki dla swoich przyjaciół i rodziny. Przez to jej pasja się z dnia na dzień wzmacniała, dlatego wiedziała, że chce spędzić resztę życia w zawodzie piekarza. Kiedy miała 22 lata, zaczęła ubiegać się o pracę w całym Bostonie.

Niestety wszystkie piekarnie odrzucały jej aplikacje o pracę.
„Wielu pracodawców, którzy przeprowadzali ze mną rozmowę mówii, że jestem bardzo miła, ale niestety do nich nie pasuje. To było bardzo bolesne i czułam się odrzucona.” pisze Divitto w wywiadzie dla Upworthy.

Collette zdawała sobie sprawę, że te odrzucenia były spowodowane jej wyglądem i chorobą.
Pomimo tych przykrości, nie pozwoliła im odwieść siebie od swojej pasji. Z pomocą matki i swojej siostry, we trójkę założyły spółkę o nazwie Colletey’s. Zaraz po otwarciu firmy, otrzymały zlecenie od Boston Golden Goose Market i musiały wykonać aż 10 000 zamówień.

„Moim największym sukcesem do tej pory jest to, jak szybko moja firma się rozwija, co oznacza, że mogę zacząć zatrudniać osoby z niepełnosprawnością lub bez.” powiedziała Divitto o swoim udanym biznesie.

Osoby niepełnosprawne napotykają oszałamiające trudności w znalezieniu pracy, nawet dwa razy większe niż zdrowe osoby. Divitto udowadnia, że na świecie jest mnóstwo takich osób gotowych do pracy, a nawet zdolnych do otworzenia własnego biznesu pomimo piętna społecznego, które otacza ich niepełnosprawność!
Mama Divitto, Rosemary Alfredo, wierzy w talent córki i wyjaśnia, że nigdy nie postrzegała jej jako ktoś inny. „Nigdy nie wychowywałam jej ani nie patrzyłam na nią tak, jakby miała ona jakieś ograniczenia. Tak naprawdę wszyscy je mamy. Wszyscy mamy rzeczy, w których jesteśmy dobrzy i te w których nie jesteśmy. Też jesteśmy na swój sposób niepełnosprawni. Wszyscy mamy swoje mocne i słabe strony – Ale nie skupiajmy się na tym.”

Młoda piekarka chciała także przekazać coś osobom, które chcą śledzić jej cele – „Nigdy się nie poddawaj. Nie pozwól, aby ludzie sprawili, że czujesz się smutny lub odrzucony. Utrzymuj motywację i podążać za swoimi marzeniami.”
Ona pokazała całemu światu, że dzięki swojej determinacji do pracy i pasji, można osiągnąć wszystko, mimo tego co mówią inni.

Fotografie:Facebook/colletteyscookies