fot. youtube/Zakapior PRL
in

Pięciozłotówka, o którą walczą kolekcjonerzy. Za tę monetę można dostać nawet 500 zł!

Nie ma wątpliwości co do tego, że stare monety są czasami wiele warte. Ile możemy dostać za pięciozłotówkę, która została wytworzona w naszym kraju ponad 38 milionów razy? Nawet 500 zł! Ważne jednak, aby była ona częściowo zniszczona.

Mowa o tzw. destrukcie – monecie, która w czasie wyrabiania uzyskała inny kształt niż reszta monet. Jak się okazuje, w obiegu może znajdować się ich naprawdę dużo.

O tę pięciozłotówkę walczą kolekcjonerzy

Za błędne egzemplarze możemy dostać nawet 100 razy więcej niż są warte. Liczy się w tym przypadku rok wypuszczenia do obiegu, liczba podobnych monet, ich wygląd czy chociażby okoliczności, w jakich dane partie zostały wypuszczone.

Możesz masz akurat w swoim domu pięciozłotówkę z 2018 roku? Jest ich ponad 38 milionów egzemplarzy, co oznacza, że niemal każdy Polak mógłby znaleźć ją w swoim portfelu. Te, na których najbardziej zależy kolekcjonerom, są źle wybite, a do obiegu musiały trafić przez przypadek.

Na kanale użytkownika Zakapior PRL na YouTube możemy zobaczyć, jak taka moneta właściwie wygląda. Destrukt zawsze jest wart o wiele więcej niż można by przypuszczać. Pora przeszukać portfel! Może akurat znajdzie się w nim ta moneta?

Podziel się tą ciekawostką z innymi!

Źródło: Goniec.pl