in

Gdy trafiła na porodówkę lekarze bali się jej dotknąć. Z czymś takim się jeszcze nie spotkali!

Kiedy 36-letnia mieszkanka Odessy na Ukrainie, Oksana Kobletskaya zaszła w ciążę, wraz z mężem byli ogromnie przeszczęśliwi. Mieli już 3-letnią córkę i ze względu finansowych nie chcieli mieć zbyt dużej rodziny, ale ich marzeniem było jeszcze jedno dziecko. Nie mogli zatem uwierzyć na wieść o bliźniaczej ciąży.

Po takim oświadczeniu para była zdumiona, nigdy nie sądzili, że im się to przytrafi. Głównie dlatego, że zarówno u Oksany, jak i w rodzinie Sergeya nie było takiego przypadku.

Nie wiedzieli jednak, że największy szok dopiero przed nimi.
oksana-1x

W trakcie ciąży Oksana udała się po raz kolejny na badanie USG. Kiedy jednak w ciszy obserwowała reakcję lekarza, który ją wówczas badał, przestraszyła się. Była pewna, że zaraz usłyszy o tym, że ciąża nie przebiega prawidłowo i coś zagraża jej dzieciom. Nie wiedziała wtedy, że reakcja lekarza wywołana była przez coś zupełnie innego.
oksana3x

Badający ją doktor oznajmił, że jest to bardzo rzadko spotykany rodzaj ciąży. Zdarzający się mniej więcej raz na 55 milionów. Na monitorze widział bowiem, pięć lub sześć płodów (ciężko było we wczesnym etapie ciąży jeszcze dokładnie to stwierdzić). Wszyscy pracownicy placówki szpitalnej byli zaaferowani sytuacją. Kobieta natomiast nie mogła uwierzyć w tak niespodziewaną nowinę.
oksana4x

Myślała, że to tylko zły sen. Nie byli z mężem gotowi na opiekę nad tyloma maluchami. Wymagało to dużego poświęcenia oraz funduszy. Ich dotychczasowe plany w szybkim tempie musiały całkowicie ulec zmianie. Byli kompletnie przerażeni.
oksana5x

Oksana nie donosiła ciąży do końca. Poród zaczął się w 30 tygodniu, ale szpital, w którym zamierzała urodzić i tak był na to przygotowany. Poród przyjmowało aż 8 lekarzy z niezwykłą ostrożnością. Maleństwa, w tym trzech chłopców i dwie dziewczynki, były okazem zdrowia. Pomimo wcześniejszych obaw oraz wycieńczenia, młoda mama była szczęśliwa.
oksana8x

Wieść o tak niespotykanej ciąży szybko rozniosła się po Ukrainie. Po narodzinach, maleństwa szybko stały się znane w kraju. Prawdopodobnie dlatego, że był to pierwszy taki przypadek w Ukrainie. Małżeństwo wiedziało, że czeka ich dużo pracy i cierpliwości.
oksana9x

Pomimo wcześniejszych obaw bardzo dobrze radzą sobie z opieką nad pięcioraczkami, które obecnie mają kilka miesięcy. Rodzina przeniosła się do innego miasta, a Oksana założyła konto na Instagramie, gdzie regularnie wstawia zdjęcia swoich niemowlaków i ich starszej siostry.
oksana10x

Oksana i Sergey przyznali, że niepotrzebnie się wcześniej martwili. Pomimo, że trzeba włożyć w wychowanie tylu dzieci mnóstwo wysiłku to są zachwyceni i nadal ciężko im uwierzyć, że to im przytrafił się taki cud.
oksana11x

Jedyne co możemy zrobić to trzymać kciuki za ich rodzinę oraz życzyć im przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości, bo przy szóstce dzieci będą tego bardzo potrzebować.
oksana12x

Źródło: Newsner.com / Fotografie:Facebook / odessafive