in

Wszyscy są zdziwieni wielkim brzuchem kobiety. Wtedy badanie usg ujawnia niesamowite fakty.

Jamie i Skyler Scott są małżeństwem od 2004 roku, a w roku 2005 urodził się ich syn Shayden. A kilka lat później drugi syn Landon. Para jednak marzyła o trzecim dziecku, o które starała się przez pięć długich lat.

Zwrócili się więc do specjalisty zajmującego się niepłodnością i po terapii wreszcie się udało.

„Wcześniej zrobiłam tak wiele testów ciążowych, że już przywykłam do negatywnego wyniku” – powiedziała Jamie

Tyle, że w 19 tygodniu ciąży Jamie wyglądała jakby była w 9 miesiącu…

Jej brzuch rósł tak szybko, że nie mogła chodzić i potrzebowała wózka.

Kilka tygodni po tym, jak lekarz potwierdził ciążę, badania Jamie wykazały bardzo wysoki poziom hormonu CG. Działo się coś dziwnego…

Podwyższony poziom CG oznacza zazwyczaj, ciążę mnogą. Przed badaniem usg Jamie i Skyler nastawiali się więc na informację o tym, że być może zostaną rodzicami bliźniąt.

Prawda okazała się inna…

„Byłam absolutnie zszokowana i płakałam, kiedy zobaczyłam na ekranie te wszystkie dzieciaczki” – opowiada Jamie.

Synowie Jamie byli przekonani, że ich mama spodziewa się bliźniąt. Przeżyli podobny szok, gdy usłyszeli, że będą mieć pięcioro dodatkowego rodzeństwa.

Jamie miała swoje zachcianki, niemal obsesyjnie pijała koktajle mleczne. Według zaleceń miała spożywać 4000 kalorii dziennie, by optymalny przyrost wagi wyniósł 45 kilogramów.

„To trochę dużo ponieważ już czułam się, jakbym miała w brzuchu ogromną dynię. Cały czas czułam się pełna, a jednocześnie głodna i spragniona. Musiałam spożywać więcej małych posiłków w ciągu dnia, za to o większej zawartości kalorii” – powiedziała Jamie.

Będąc odpowiedzialnymi za tyle małych żyć, rodzice nie chcieli ryzykować. Jamie potrzebowała całodobowej opieki i dostępu do lekarzy w razie jakichś komplikacji.

Ciążę prowadził doktor John Elliott. To specjalista ciąż mnogich. W swojej karierze przyjął 24 porody pięcioraczków i ponad sto porodów czworaczków.
 

Po prostu kochaj
 
Mimo, że pięcioracza ciąża zupełnie nie mieściła się w ich planach, rodzice cieszyli się tym niespodziewanym darem losu.
 
„Cały czas chciałam być wspaniałą mamą dla wszystkich tych maluszków i ciągle się zastanawiałam jak to zrobimy. A potem po prostu ogarnął mnie ogromny spokój i dotarła do mnie myśl: Po prostu kochaj. Pomyślałam sobie, że dam radę to zrobić” – mówi Jamie.
 

 
Pięcioraczki zjawiły się na świecie w 29 tygodniu ciąży. Co i tak jest wynikiem przekraczającym średnią w przypadku ciąży pięcioraczej, który wynosi 27 tygodni.
 
„Naszym celem było dotrwać do 32 i pół tygodnia. Celem dra Elliotta były 34 tygodnie.” – opowiedziała Jamie w LDS Living. – „Biorąc pod uwagę, że nasz mały Logan chciał urodzić się w 21 tygodniu i tak jestem wdzięczna, że maluchy pozostały w brzuchu przez 29 tygodni. Jestem zdumiona, jak dobrze sobie wszyscy radzą.”
 

 
Lily, Violet, Daisy, Logan i Lincoln przyszli na świat 21 marca 2018 roku w Szpitalu św. Józefa w Phoenix.
 

 
Każde z dzieci po urodzeniu ważyło mniej niż 1 kg. A mimo wszystko każde z nich urodziło się zdrowe i silne, bez żadnych komplikacji zdrowotnych. Co należy do rzadkości w ciążach pięcioraczych.
 

 
Cała piątka musiała jednak pozostać w szpitalu sześć tygodni zanim mogły poznać swój dom.
 
Mama miała nie lada zadanie wykarmić tę gromadkę swoją piersią.
 

 
„Otrzymaliśmy mnóstwo wiadomości pełnych miłości i wsparcia. Przybyły do nas z całego świata, co bardzo nam pomogło w trudnych chwilach, tej niezwykle mocno narażonej na ryzyko, ciąży” – powiedziała Jamie.
 

 
Życzymy tej dzielnej i pozytywnej rodzinie wiele siły potrzebnej do wychowania całej piątki. Przyłącz się do wysyłania im dobrej energii, potrzeba im będzie pięć razy więcej cierpliwości, siły, energii i wszystkiego innego niż zwykłym rodzicom.

Źródło i Fotografie: Facebook / FiveTwoLove