in

Oto 5 okropnych rzeczy, które może wywołać codzienne picie wody z cytryną – O tym się nie mówi!

Wydawałoby się, że woda z cytryną korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Wspomaga proces trawienia, jest dobra podczas odchudzania i poprawia wygląd naszej skóry.

Czy aby na pewno tak właśnie jest?

Okazuje się, że kiedy spożywamy ją w zbyt dużych ilościach może mieć dla naszego zdrowia tyle samo skutków negatywnych.
Lekarza odkryli pięć zagrożeń!

#1 Może przyczyniać się do uszkodzenia zębów

Woda z cytryną przyczynia się niekiedy do powstania erozji szkliwa. Przez to, że jest kwaśna, naraża nasze zęby na to, że staną się szorstkie o żółtym kolorze. Jeśli już pijemy wodę z cytryną, użyjmy do tego słomki!

#2 Bóle brzucha

Często, kiedy spożywamy dużo soku z cytryny, możemy spodziewać się bólu brzucha.

#3 Możliwe bakterie e-coli
 
Odkryto, że ponad połowa cytryn w miejscach typu kawiarnie, może być przyczyną wymiotów i biegunek. Aby tego uniknąć, wyciskamy sok z cytryny, lecz nie wrzucamy jej do napoju.
 

 
#4 Problemy z opryszczką
 
Ciężko wyobrazić sobie gorszy poranek od tego, kiedy budzimy się z nową raną na naszych wargach. Owszem, opryszczki ustępują samoistnie w przeciągu max. dwóch tygodni, jednak picie wody z cytryną może wydłużyć ten czas i poza tym – stwarzać zagrożenie powstania nowych stanów zapalnych.
 

#5 Migrena
 
Jeśli miewasz problemy z częstym bólem głowy lub migreną, przede wszystkim zadbaj o to, aby usunąć jej potencjalne przyczyny. Niestety należy do niej właśnie cytryna. Wykonano wiele badań, które pomogły odkryć negatywny wpływ cytrusów na nasze zdrowie.
 

 
A czy ty pijasz codziennie wodę z cytryną? Zdarzało ci się zauważyć któreś z tych objawów? Koniecznie podziel się swoim doświadczeniem!