fot. freepik.com
in

5 negatywnych skutków codziennego picia wody z cytryną – O tym się nie mówi!

Wydawałoby się, że woda z cytryną korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Wspomaga proces trawienia, jest dobra podczas odchudzania i poprawia wygląd naszej skóry. Ale co, jeśli spożywamy jej zbyt dużo? Okazuje się, że nadmierne spożycie wody z cytryną może przynieść również pewne negatywne skutki.

Picie wody z cytryną – negatywne skutki

#1 Może przyczyniać się do uszkodzenia zębów

Woda z cytryną ze względu na swoją kwasowość może przyczynić się do erozji szkliwa. Nasze zęby mogą stać się szorstkie i zyskać żółtawy odcień. Aby zminimalizować ten efekt, warto pić taką wodę przez słomkę.

#2 Bóle brzucha

Pomimo, że cytryna może wspomagać trawienie, spożywanie jej w dużych ilościach może prowadzić do bólu brzucha. Warto zatem zachować umiar.

#3 Możliwe bakterie e-coli

Cytryny, jak każdy inny owoc, mogą być nosicielami bakterii, jeśli nie zostały odpowiednio umyte. Dlatego, jeśli decydujemy się na dodanie do napoju całego kawałka cytryny, warto upewnić się, że była ona dobrze oczyszczona.

#4 Problemy z opryszczką

Ciężko wyobrazić sobie gorszy poranek od tego, kiedy budzimy się z nową raną na naszych wargach. Owszem, opryszczki ustępują samoistnie w przeciągu max. dwóch tygodni, jednak picie wody z cytryną może wydłużyć ten czas. Ze względu na swoje kwasowe właściwości może podrażniać już istniejące pęcherzyki i przedłużać ich gojenie.

#5 Zwiększone ryzyko odwodnienia

Woda z cytryną może działać moczopędnie, co oznacza, że może zwiększać ilość wydalanej z organizmu wody. W przypadku osób, które spożywają dużo takiej wody i nie zastępują utraconych płynów, może to prowadzić do odwodnienia.

 

Pamiętaj, że wszystko jest dobre w umiarkowanych ilościach. Spożywanie wody z cytryną może mieć wiele korzyści, ale jak w przypadku każdego innego pokarmu lub napoju, nadmiar może prowadzić do problemów.