in ,

Przez tydzień piła tylko wodę. Po tym eksperymencie zmieniło się jej całe życie.

Woda to blisko 70 % naszego ciała. Jest potrzebna do wszystkich procesów życiowych, dlatego jej dostarczanie do ustroju jest niezwykle ważne.

Przyznaj jak często pijesz zbyt mało lub zamiast wody spożywasz słodkie napoje lub kawę?

Nie jest to słuszne, tylko woda jest w stanie odpowiednio nawodnić skórę, zadbać o nerki, dostarczyć energii.

Takie gwiazdy jak Gwyneth Paltrow i Jennifer Aniston zapewniają, że sekretem ich urody jest to, że zawsze mają pod ręką butelkę wody. Cóż wydaje się to najłatwiejszy sposób, by zadbać o siebie i wyglądać jak gwiazda.

Ogólne zalecenia ilości wody to 8-10 szklanek dziennie. Około 2-2,5 litra wody dziennie. Jeśli prowadzisz bardzo aktywny tryb życia to wody należy pić więcej.

Korzyści
Woda pobudza mięśnie, wspiera metabolizm, nawilża skórę, wspomaga pracę nerek i funkcje jelit.

Eksperyment
Ileana Paules-Bronet, zdecydowała się zrezygnować z wszelkich innych napoi i pić wyłącznie wodę przez siedem dni, by sprawdzić, czy poprawi się jej samopoczucie.

Ileana kupiła butelkę o pojemności jednego litra. Żeby łatwo kontrolować ilość wypijanej wody. Zamierzała pić 2 litry dziennie.

Dzień 1

Picie wyłącznie wody początkowo wydawało jej się karkołomnym zadaniem. Brzmiało przerażająco:

„Nigdy nie piłam dużej ilości płynów. W szkole średniej mój tata zawsze był na mnie zły, że pozostawiałam w lodówce napoczęte napoje, ale nigdy nie mogłam ich dokończyć na raz!”
Pierwszego poranka śpieszyła się, więc Ileana zaczęła pić wodę dopiero po 11: 00. Gdy tylko chwyciła za butelkę, zauważyła dziewczynę z mrożoną kawą i natychmiast jej pozazdrościła. Poczuła, że to będzie długi tydzień.

Dzień 2

W drugim dniu było ciężko, w ciągu dnia wypiła mało, ale nadrobiła zaległości, kiedy wieczorem poszła na siłownię.

Dzień 3


 
Awaria na peronie zmusiła Ileanę do zostania w domu, nie miała jak dojechać do pracy. Dom okazał się pełen pokus jak herbata mrożona i kawa. Nie było to łatwe, ale przezwyciężyła chwile słabości.

Dzień 4
 

 
Czwarty dzień okazał się bardzo łatwy. Ileana przyzwyczaiła się już i 2 litry wody stało się normą.
 
Dzień 5
 

 
W piątym dniu stwierdziła, że od kilku dni nie bolała jej głowa. Nie brakowało jej również słodkich napojów, a wody mogła wypić naprawdę więcej. Już wczesnym wieczorem skończyła drugą butelkę.
 
Dzień 6
 

 
Wypiła wodę bez trudu, a nawet napełniła butelkę po raz trzeci. Przyzwyczaiła się do tego, by mieć ją zawsze przy sobie.
 
Dzień 7
 

 
W dniu siódmym Ileana miała wizytę u dentysty. Wiedziała, że nie będzie mogła pić długo po niej, więc starała się jak najwięcej wypić przed.
 
Po południu wyszła spacer nie napełniwszy butelki. Próbowała złapać kilka kropel deszczu. To nie był dobry pomysł, ale dowiódł, że ten tydzień nie poszedł na marne.
Jakie są rezultaty eksperymentu?
 
Po odstawieniu teiny i kofeiny Ileana czuła, że przez cały tydzień miała naturalną energię.
Jelita pracowały zdecydowanie bardziej regularnie, a apetyt wydawał się pozostać taki sam. Czuła się lekko i rześko.
 
Warto spróbować takiego eksperymentu, sprawdzisz czy wytrzymasz tydzień, a może nawyk pozostanie z Tobą na zawsze jak z Ileaną!

Źródło i Fotografie: dipe.co.uk