in

Minister zdrowia o piątej fali koronawirusa. Będzie inaczej niż dotychczas?

Adam Niedzielski wypowiedział się w ostatnim czasie na temat piątej fali koronawirusa, będąc gościem RMF FM. Skupił się przede wszystkim na obowiązku szczepień i tym, co może spotkać osoby, które odmówią przyjęcia preparatu.

Minister zdrowia zwrócił uwagę przede wszystkim na niezaszczepionych medyków. Uważa on, że nie powinni mieć oni bezpośredniego kontaktu z pacjentem i że należy im odmówić dodatków finansowych związanych z opieką nad chorymi z COVID-19.

„Nie życzę pacjentom, żeby leczyli ich medycy, którzy są niezaszczepieni. Mój punkt widzenia jest tu twardy” – mówi.

Kolejna fala koronawirusa

Czy szczyt zakażeń dopiero przed nami? Czy może mieliśmy już z nim do czynienia?

„Jeśli chodzi o liczbę infekcji, to mamy opadającą falę. Widzimy wyraźne symptomy spadku, do czego przyczyniło się m.in przejście dzieci i młodzieży na naukę zdalną” – oświadczył Niedzielski.

Minister zdrowia powiedział przy okazji, jak będzie wyglądać piąta fala koronawirusa. Jak się okazuje, przejście z czwartej fali w piątą będzie płynne. Mamy powody do obaw?

„Obecnie mamy do czynienia z czwartą falą, w której dominuje mutacja Delta. Kolejna, piąta fala, będzie ściśle związana z Omikronem” – wyjaśnił.

Podczas rozmowy w RMF FM spytano Niedzielskiego także o to, czy wszyscy nauczyciele powinni być zaszczepieni.

„Nauczyciele siłą rzeczy muszą mieć kontakt z dziećmi, więc szukamy takiego sposobu i rozwiązania, które nie spowoduje, że odsuniemy od pracy np. 10 proc. nauczycieli. Jako minister zdrowia uważam, że pojęcie bezpieczeństwa zdrowotnego ma większe znaczenie, niż światopogląd. My, jako społeczeństwo, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest ważniejsze – argumenty oparte na paranauce i teoriach spiskowych, czy bezpieczeństwo naszych dzieci” – tłumaczył.

Adam Niedzielski nie ma wątpliwości co do tego, że kolejną grupą, która powinna być zaszczepiona, to służby mundurowe.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: wiadomosci.wp.pl