fot. Freepik.com
in ,

Po co jest pętelka z tyłu buta? Ma niesamowite zastosowanie, o którym wiedzą tylko nieliczni.

Zastanawialiście się kiedyś, do czego tak naprawdę służy pętelka z tyłu buta? Rzadko kiedy ktoś zdaje sobie sprawę z jej genialnego zastosowania. Warto wiedzieć, do czego służy.

Możemy ją znaleźć niemal w każdej parze butów. Każdy wie o jej istnieniu, jednak o jej funkcjach już niekoniecznie, a mogę one zdecydowanie ułatwić nam życie.

Do czego służy pętelka z tyłu buta?

Pętelkę tę określa się mianem „bootstrapa” – jest to angielska nazwa i niestety nie istnieje polski odpowiednik. Jakie jest jej zastosowanie? Czy naprawdę może nam się przydać? Jeśli tak, to do czego? Jeśli wy również o tym nie wiedzieliście, koniecznie zapoznajcie się z tymi sposobami!

1. Wkładanie i zdejmowanie butów

Dzięki pętelce łatwiej nam wkładać i ściągać buty. Wystarczy, że za nią chwycimy i po problemie. Poza tym, jeśli nie czujemy się stabilnie w butach, może przewiązać przez pętelkę sznurówki, co sprawi, że nasze stopy staną się usztywnione.

2. Łatwiejsze pranie i przenoszenie

Pętelka pomoże nam także przy praniu i suszeniu. Wystarczy, że piorąc parę butów przewiążemy sznurówki przez obie pętle. Po praniu, wieszając buty na sznurku, możemy pomóc sobie pętelką – to do niej możemy przymocować klamerkę.

3. Przenoszenie obuwia

Z pewnością każdemu zdarzyła się taka sytuacja, że musiał przenieść brudne buty. W tym wypadku znowu z pomocą przychodzi pętelka. Jeśli za nią złapiemy, nie pobrudzimy sobie rąk.

Podziel się tą ciekawostką z innymi!