in

Pełnia Śnieżnego Księżyca 2021 już za kilka dni! Taki widok zapamiętasz do końca życia.

Jeśli wy również jesteście fanami niezwykłych zjawisk na niebie, już niedługo będziecie mieli prawdziwe powody do radości! Szykuje się Pełnia Śnieżnego Księżyca 2021! Kiedy i gdzie będzie można cieszyć się tym widokiem?

Pełnia Śnieżnego Księżyca 2021

Pełnia Śnieżnego Księżyca to niesamowite zjawisko, które jest prawdziwą ucztą dla oczu. Część osób nazywa ją także „Głodną Pełnią Księżyca”, „Wilczym Księżycem” lub z j. angielskiego: Snow Moon. Kiedyś traktowano ją jako symbol zmian, jakie zachodzą w przyrodzie w lutym.

Śnieżny Księżyc to nazwa, której pomysłodawcami są rdzenni mieszkańcy Ameryki. Choć lata mijają, zjawisko można podziwiać do dziś.

W 2020 roku z tą niesamowitą pełnią spotkaliśmy się od 7 do 11 lutego. W tym roku stanie się to trochę później, a mianowicie 27 lutego około godziny 09:19.

Aby zobaczyć pełnię, najlepiej udać się gdzieś za miasto, w góry, nad morze lub leśne polany, czyli do tych miejsc, gdzie jest mało sztucznego światła. Jeśli na niebie nie będzie zbyt wielu chmur, zjawisko będzie można obserwować niemalże całą noc.

Nie musimy do tego mieć specjalnych urządzeń, ale najbardziej zagorzali miłośnicy mogą zaopatrzyć się w lornetki czy też teleskopy.

Nie możemy już doczekać! A wy?

Źródła: www.rmf.fm, www.se.pl, wiadomosci.radiozet.pl