in

Okrzyknięto ją „najcięższą kobietą świata”. To, jak dziś wygląda, jest nie do opisania!

Pauline Potter to kobieta, której historię powinien poznać każdy. Wielu przyzna, że dokonała w swoim życiu niemożliwego. Jej waga sprawiła, że mogła pożegnać się z normalnym funkcjonowaniem. Była najcięższą kobietą na świecie. Któregoś dnia uznała, że musi coś zmienić. Nie do wiary, jaką przeszła metamorfozę – internauci biją brawo!

Gdy w sieci pojawiło się zdjęcie, na którym możemy zobaczyć jej niezwykłą przemianę, nikt nie pozostał na nie obojętny. Coś niesamowitego!

Metamorfoza, która zachwyciła cały świat

W 2011 roku Pauline Potter okrzyknięto najcięższą kobietą świata. Pojawiła się w „Księdze rekordów Guinnessa”. Nie był to jednak powód do dumy. Wiedziała, że jest w trudnej sytuacji i musi coś z tym zrobić. Otyłość była jej największym przekleństwem. Nadszedł jednak czas, w którym powiedziała sobie: dość!

Pauline stanęła do ciężkiej walki o własne zdrowie. Zgłosiła się do programu „My 600-Lb Life”, które jest emitowany przez stację TLC.

Sprawował nad nią pieczę doktor Younan Nowzaradan. Zajął się on opracowaniem metod, które byłyby najlepsze w przypadku kobiety. Ta jednak nie chciała na początku go słuchać i poddała się operacji zmniejszenia żołądka.

Walka okazała się być wyzwaniem o wiele trudniejszym, niż się początkowo wydawało. Pauline nie chciała zmieniać swojej diety ani tym bardziej ćwiczyć. Przez otyłość miała już poważne problemy ze stawami.

Wszystko wywróciło się do góry nogami dopiero, gdy kobieta trafiła do szpitala i wyszło na jaw, że w jej żołądku pękł wrzód. Dodatkowo Pauline zachorowała na sepsę. Wtedy zaczęła naprawdę pojmować, że jej życie wisi na włosku. Od tamtej pory już nic nie było takie samo.

Kobieta zaczęła walczyć z całych sił. W 2019 roku przeszła operację usuwania nadmiarowej skóry. W ostatnim czasie do sieci trafiło zdjęcie z jej przemiany, które odebrało internautom mowę. Paulina straciła 140 kilogramów!

Podziel się tą inspirującą historią z innymi!

Źródło: o2.pl; Instagram