in ,

Nagrano moment, w którym ojciec sprzedaje 9-latkę. Aż włos się jeży na głowie.

W ostatnim czasie w Afganistanie miała miejsce transakcja, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Ojciec przed kamerami CNN sprzedał swoją 9-letnią córeczkę, aby móc wyżywić resztę rodziny.

Nagranie z Afganistanu przeraża. Nabywcą dziecka stał się pięciokrotnie starszy mężczyzna. Internauci mają ciarki na plecach, poznając tę historię.

Sprzedał 9-letnią córkę

CNN opublikowało porażający materiał, na którym widzimy 9-letnią dziewczynkę, która została sprzedana przez swojego ojca, Abdula Malika.

Mężczyzna zdecydował się na taki krok, ponieważ nie znalazł innego sposobu, aby zająć się resztą rodziny. Wszyscy od czterech lat mieszkają w obozie dla przesiedleńców na północy Afganistanu. Zarabiają dziennie łącznie ponad 10 złotych.

Kiedy władzę w kraju przejęli Talibowie, sytuacja rodziny stała się jeszcze gorsza. Ojciec uznał, że jest zmuszony sprzedać swoją córkę Parwanę 55-latkowi jako dziecięcą pannę młodą. Afgańczyk dostał od starszego mężczyzny 1600 funtów w postaci pieniędzy, owiec i ziemi. Dzięki tym środkom rodzina będzie spokojna przez najbliższych parę miesięcy.

Na wideo możemy zobaczyć chwilę dokonywania transakcji. 9-latka jest prowadzona do kupca i stawia opór. Przyznała, że ojciec sprzedał ją, by mieli co jeść. Malik przekazał Parwanę 55-latkowi i poprosił, aby nie była bita.

„Parwana była tania, a jej ojciec jest bardzo biedny i potrzebował pieniędzy. Będzie pracowała w moim domu. Nie będzie bita. Będę ją traktował jak członka rodziny” – tłumaczył kupiec dziecka.

Niestety, to nie jedyna tego typu historia. W Afganistanie sprzedaż własnych dzieci staje się coraz bardziej praktykowana. Sam Abdul Malik nie wie, czy w niedalekiej przyszłości nie będzie musiał sprzedać jeszcze drugiej córki, 12-letniej siostry Parwany.

Obejrzyj nagranie poniżej: