in ,

Kierowca próbuje zająć miejsce dla inwalidów. Nagle przed maską pojawia się duch, który daje mu lekcję życia.

Niektórzy Rosjanie przeżyli szok swojego życia, gdy próbowali bezczelnie zająć miejsce dla osób niepełnosprawnych.

Rosja stwierdziła, że ponad 30% osób zabiera miejsca parkingowe osobom niepełnosprawnym, mimo iż same nie są niepełnosprawne. Dlatego też rosyjska organizacja non-profit „Dislife”, wymyśliła potężne i kreatywne rozwiązanie tego problemu.

Kamery na parkingach zostały zaprojektowane tak, aby wykrywały specjalne oznakowane naklejki na szybach samochodów z osobami niepełnosprawnymi. Dzięki nim system rozpoznaje, czy samochód parkujący na miejsce dla inwalidów, ma prawo tam zaparkować. Jeśli nie wykryje on naklejek, wyświetla się hologram z osobą niepełnosprawną a kierowca będzie musiał się z nią zmierzyć oko w oko. Efekt tego jest genialny, Ci kierowcy przeżyli szok swojego życia, ale doświadczyli również bardzo cennej lekcji.

Każdy kierowca próbujący zająć miejsce parkingowe, usłyszał „Zatrzymaj się!…

Nie udawaj, że nie istnieje!” – hologram przypomina kierowcy, że te miejsca parkingowe są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Kierowcy reagowali na wiadomość z niedowierzaniem lub ogromnym szokiem, ale miejmy nadzieję, że lekcja ta została dobrze przyjęta. Zobacz na poniższym filmiku, jak to działa i pamiętaj, nie parkuj na miejscu dla niepełnosprawnych!