in

8-latka urodziła się z niezwykle rzadką chorobą – starzeje się 10x szybciej niż jej rówieśnicy.

Niekiedy w życiu zdarzają się tragedie, które nawet ciężko opisać jakimikolwiek słowami. Jedną z nich zdecydowanie są niektóre choroby. Potrafią one sprawić, że życie człowieka w jednej chwili zmienia się w ogromne cierpienie.

Zdecydowanie najsmutniejsze jest to wtedy, kiedy dotyczy niczemu niewinnych dzieci. Takie sytuacje niestety nie należą do rzadkości. Niejednokrotnie dzieci przychodzą na świat z poważną chorobą, która w przyszłości staje się dla nich wyrokiem. Tak też było w przypadku pewnej dziewczynki, Lucy Parke.

Przyszła ona na świat z niezwykle rzadką chorobą, która powoduje, że obciążony nią człowiek starzeje się dziesięć razy szybciej, niż powinien. Średnia długość życia chorych wynosi trzynaście lat.

Jak dotąd, na świecie odnotowano jedynie czterdzieści przypadków tej choroby. Schorzenie to jest nie tylko nieuleczalne, ale dzisiejsza medycyna nie potrafi nawet spowolnić jego postępowania.

Pomimo obarczenia tak ciężką chorobą, Lucy starała się żyć tak, jak wszystkie inne dzieci w jej wieku.

Funkcjonowanie utrudniał jej ból towarzyszący w każdej godzinie jej życia. Dziewczynka cały czas pozostawała jednak radosna i uśmiechnięta.

Kiedy zmarła, ludzie na wielu portalach społecznościowych wyrażali współczucia dla jej rodziców.

Historia niezwykłego życia ośmiolatki, która pomimo bardzo poważnego schorzenia nie poddawała się i próbowała żyć normalnie, stała się również inspiracją dla wielu osób, które dzięki niej nauczyły się doceniać w swoim życiu to, co jest w nim najważniejsze, czyli zdrowie i wsparcie bliskich osób.

Fotografie: facebook