in

Ostrzeżenie dla rodziców: Jeśli twoje dziecko zacznie tak robić, natychmiast zabierz je do szpitala.

Gdy zobaczyliśmy ten film w Internecie od razu przykuł on naszą uwagę. Wideo opublikowała matka ze Stanów Zjednoczonych, Amanda Lewis.

Pewnego dnia jej córka zaczęła się dziwnie zachowywać po kąpieli. Bardzo marudziła, a jej nogi nie funkcjonowały prawidłowo, ciężko było jej wstać.

O poranku dziewczynka nie była już w stanie chodzić, poza tym jej ręce również odmówiły posłuszeństwa.

Ona i jej mąż postanowili sfilmować wideo z jej objawami i wysłać je do rodziny, aby poradzić się, co może być nie tak z ich córką. Jednak po nasileniu objawów matka postanowiła natychmiast zabrać ją do szpitala, gdzie dziewczynka trafiła na oddział ratunkowy.

Przeczytaj ostrzeżenie tych rodziców i podziel się ich historią. Każdy powinien to wiedzieć!

„Szybko dotarliśmy na izbę przyjęć i dzięki Bogu od razu nas przyjęto. Lekarz rozmawiał z nami przez minutę i powiedział, że w ciągu ostatnich 15 lat widział 7-8 dzieci w jej wieku z identycznymi objawami i najprawdopodobniej jest to wina kleszcza. Lekarze przeszukali jej ciało i znaleźli jednego z nich ukrywającego się na głowie.”

Paraliż kleszczowy

Paraliż kleszczowy pojawia się po ukąszeniu przez kleszcza, najczęściej przez dorosłe samice kleszczy. Może wystąpić u ludzi w każdym wieku, ale najczęściej u dzieci poniżej 8. roku życia. Psy także są narażone na paraliż, który może okazać się dla nich śmiertelny. Oprócz paraliżu kończyn, mogą wystąpić także bóle głowy, ślinotok, dyzartrie, zaburzenia połykania, zaburzenia mowy i opadanie powiek.
 
„Cieszę się, że zabraliśmy ją do szpitala na czas i nie doszło do żadnych powikłań. Evelyn już następnego ranka wróciła do siebie.”
 
Jeśli więc twoi bliscy, a szczególnie dzieci lub psy zaczną zachowywać się dziwnie w okresie kleszczowym, sprawdź dokładnie, czy nie mają kleszczy.
 
Obejrzyj jak wyglądały objawy paraliżu kleszczowego u Evelyn: