fot. freepik.com
in

Wybrali się z dziećmi na gofry nad morzem. Paragon wprawił ich w osłupienie

Zakończenie wakacji to idealny moment na odpoczynek nad morzem, a Polska obfituje w przepiękne, nadmorskie miejscowości. Jednak oprócz relaksu i korzystania z plażowych atrakcji, wielu turystów ceni sobie kulinarną stronę wyjazdów. Ryba smażona w sezonie letnim to klasyk, ale równie ważne są słodkie chwile przy kawie i pysznym gofrze. Niestety, wydaje się, że radość z degustacji może zostać przyćmiona przez wysokie ceny?

Wspomnienia z urlopu… i paragony

Stegna, położona u wybrzeży Bałtyku, to jedno z tych miejsc, które każdego roku przyciąga tysiące turystów, pragnących wypoczynku w ramionach natury i urokliwej atmosfery nadmorskiej miejscowości. Piękne krajobrazy, złociste plaże i szum fal sprawiają, że jest to wymarzone miejsce na letnie wakacje.

Urok tego miejsca to nie tylko przepiękne widoki, ale również lokalna kultura kulinararna. Nadmorskie uliczki Stegny kryją w sobie mnóstwo punktów gastronomicznych – od małych, rodzinnych budek po większe restauracje z długoletnią tradycją. Wielu turystów, wracając do domu, wspomina właśnie świeże ryby, smażone na złoto, serwowane z chrupiącymi frytkami i świeżą sałatką. Niemniej popularne są gofry – ciepłe, chrupiące, z polewą czekoladową, bitą śmietaną czy sezonowymi owocami.

Jednak w tym sezonie to właśnie gofry stały się gorącym tematem wśród odwiedzających Stegnę. Wielu turystów zaskoczonych było ich cenami, które były znacznie wyższe w porównaniu do poprzednich lat.

Słodki szok cenowy

Pani Justyna, która wybrała się z rodziną na słodki deser, poczuła gorycz podczas płacenia rachunku. Na swoim profilu w mediach społecznościowych podzieliła się zdjęciem paragonu, który otrzymała za gofry.

„Rodzina 2+3, dla wszystkich gofry, bita śmietana z owocami, dla rodziców latte. Mam i ja paragon grozy” – pisze internautka.

Za jeden gofr z dodatkami zapłaciła 22 zł, a kawa latte kosztowała 15 zł. Łączna suma? Aż 140 zł za deser dla pięcioosobowej rodziny.

Bez względu na powody tych podwyżek, Stegna nadal pozostaje jednym z najpiękniejszych miejsc nad polskim morzem, które warto odwiedzić. Pamiętaj jednak, by przed zakupem dokładnie sprawdzić ceny i być świadomym swoich wydatków, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. Znajdują się osoby, którym udało się zjeść w przystępnych cenach. Jeden z użytkowników Twittera wstawił całkiem niedawno paragon z Mielna za obiad dla czterech osób. Za całość zapłacił 152 zł.

Źródło: Goniec.pl