in

Andrzej Duda trzyma łopatę, obok stoi jego żona. Nie do wiary, co robili w lesie.

Andrzej Duda razem ze swoją żoną pracowali ostatnio z łopatą w rękawiczkach. Dziennikarze przyłapali ich na czymś, czego nikt się po nich nie spodziewał. Czym tak naprawdę się zajmowali?

Jak się okazuje, podjęli się bardzo ciężkiego zadania, ale wiedzieli, że to, co robią, robią w słusznej sprawie. Ich poczynania zostały uwiecznione w reportażu w programie Wydarzenia Polsatu.

Prezydent udał się ze swoją żoną do jednej z polskich miejscowości. Na miejscu chwycili za łopaty i rękawice ogrodnicze. Zamierzali naprawić to, co zostało zniszczone w wyniku dramatycznych zdarzeń.

Para prezydencka sadzi las

W leśnictwie Zdroje, położonym niedaleko Bytowa, pojawiła się para prezydencka, która postanowiła, że pomoże w sadzeniu lasu. Huragan 100-lecia, który pojawił się tam w 2017 roku zniszczył wszystko, co spotkał na swojej drodze – dlatego też pojawiła się akcja SadziMY we współpracy z Lasami Państwowymi.

Agata Duda w czasie przemówienia podczas trwania akcji powiedziała, że w ciągu godziny posadziła z innymi 101 drzew. Wspomniała także o tym, co wydarzyło się trzy lata temu:

“Nawałnica, która przeszłą wówczas przez Polskę od Śląska po Pomorze zmiotła z powierzchni ziemi 70 tysięcy hektarów lasów” – przypomina Pierwsza Dama.

“Uszkodziła, czy zniszczyła wiele budynków. To, co najtragiczniejsze, w tejże nawałnicy to, że życie straciło sześć. osób, w tym dwie harcerki w Suszku. Ale przez te trzy lata, po tej tragedii udało się polskim leśnikom naprawić większość szkód” – mówi.

Para prezydencka dała z siebie wszystko, aby pomóc pracownikom administracji publicznej, harcerzom, żołnierzom, strażakom i pracownikom Lasów Państwowych. To naprawdę wspaniała akcja!

Źródło: polsatnews.pl, gp24.pl