fot. lubelska.policja.gov.pl
in

Szokująca działalność pary z Lublina. Grozi im za to 5 lat pozbawienia wolności

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie doprowadziło do zatrzymania pary małżeńskiej z powiatu puławskiego. 67-letni mężczyzna i 52-letnia kobieta są podejrzani o prowadzenie działalności sutenerskiej, z której czerpali korzyści majątkowe. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Para podejrzana o prowadzenie działalności sutenerskiej

Małżeństwo podejrzane jest o czerpanie korzyści finansowych z prostytucji innych kobiet. Śledztwo wykazało, że od 2013 roku aż do lipca bieżącego roku, zatrzymani udostępniali pokoje, umożliwiając w ten sposób świadczenie usług prostytucji. Wszystko wskazuje na to, że sutenerstwo stało się dla nich stałym źródłem dochodu.

Poważne konsekwencje

W piątek para została doprowadzona do Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Okręgowej w Lublinie z siedzibą w Białej Podlaskiej. Tam usłyszeli zarzuty związane z prowadzeniem sutenerskiej działalności.

„Wobec 67-latka i 52-latki Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju połączone z odebraniem paszportów. Dodatkowo 67-latek ma zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług hotelarskich.” – przekazał aspirant Kamil Karbowniczek na portalu lubelska.policja.gov.pl.

Kara za sutenerstwo

Sutenerstwo, czyli czerpanie korzyści z prostytucji innych osób, jest poważnym przestępstwem. Kodeks karny przewiduje za to karę do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec powagi zarzutów, para z powiatu puławskiego czeka teraz proces sądowy.

Źródło: Lubelska.policja.gov.pl