in ,

Współżycie bez ślubu? Papież Franciszek komentuje, jego słowa szokują.

Papież Franciszek w ostatnim czasie postanowił wypowiedzieć się na temat seksu bez ślubu. Jego słowa zszokowały cały świat. Tego nikt się nie spodziewał.

Jorge Mario Bergoglio jest jednym z najbardziej postępowych biskupów Rzymu. Został on papieżem w dniu 13 marca 2013 roku. Regularnie wypowiada się na różne tematy, a jego wypowiedzi nigdy nie pozostawiają nikogo obojętnym. Tym razem nie było inaczej.

Seks bez ślubu?

Papież Franciszek podbił serca wiernych z całego świata. Jest pogodnym człowiekiem, od którego bije ciepło i szczerość. Co powiedział na temat seksu bez ślubu? Wielu było zaskoczonych tymi słowami.

W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że jest to grzech, ale nie najgorszy. Możemy przeczytać o tym m.in. „The Independent”, która powołuje się na Agencję Reutera. Papież wypowiedział te słowa 6 grudnia na pokładzie samolotu.

Został zapytany o posługę arcybiskupa Paryża Michela Aupetita. 70-latek rzekomo związał się z kobietą. Duchowny powiedział, że relacja ta nie miała intymnego charakteru, jednak mogło to zostać tak odebrane.

Co zatem sądzi papież o seksie bez ślubu?

„To złamanie szóstego przykazania (tj. „nie cudzołóż”), ale nie całkowite. (…) To grzech, ale nie najgorszego rodzaju” – tłumaczył Franciszek.

Papież dodał, że „grzechy ciała nie są najpoważniejsze”. Duchowny przy okazji zwrócił uwagę na pychę i nienawiść.